اجتماعی / اخبار / ایران / زنان / مهمترین
افزایش ۶۶ درصدی خودکشی در میان زنان ایرانی طی ۵ سال
چهارشنبه, ۳ام آبان, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

خبرآنلاین: پرونده‌های اقدام به خودکشی در حوزه‌های استحفاظی نیروی انتظامی طی ۵سال از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ افزایش ۶۶ درصدی در میان زنان و افزایش ۷۱ درصدی در میان مردان داشته است. خودکشی در جامعه ایرانی به شکل عجیبی در حال افزایش است. آمارها در حوزه خودکشی سال‌هاست بدرستی در اختیار رسانه‌ها قرار نمی‌گیرد و نهاد‌های مسئول در این زمینه، عمدتا این آمارها را رسانه‌ای نمی‌کنند.

با این حال بررسی آمارهای مندرج در سالنامه آماری کشور در بخش امورقضایی و پرونده‌های حوزه‌استحفاظی نیروی انتظامی نشان می‌دهد از سال ۱۳۹۰ تا سال ۱۳۹۴ خودکشی در ایران افزایش قابل توجهی داشته است. علت مندرج نشدن آمار سال ۱۳۹۵ نیز مربوط به ساز و کار انتشار سالنامه‌آماری است که همیشه با یک سال تاخیر منتشر می‌شود.

براساس این آمار پرونده‌های اقدام به خودکشی در حوزه‌های استحفاظی نیروی انتظامی طی ۵سال از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ افزایش ۶۶ درصدی در میان زنان و افزایش ۷۱ درصدی در میان مردان داشته است.

به طوریکه تعداد پرونده‌های اقدام به خودکشی زنان در نیروی انتظامی در سال ۱۳۹۰، ۹۵۲ مورد بود که در سال ۱۳۹۴ به ۱۴۳۲ مورد رسیده است. 
همچنین تعداد پرونده‌های اقدام به خودکشی مردان در نیروی انتظامی در سال ۱۳۹۰، ۲۳۶۲ مورد بود که در سال ۱۳۹۴ به ۳۲۸۸ مورد رسیده است.
این آمار مربوط به پرونده‌های اقدام به خودکشی بود. در پرونده‌های مربوط به فوت‌شدگان خودکشی که در نیروی انتظامی تشکیل شده است، در سال ۱۳۹۰ در مجموع مردان و زنان ۲۴۶۲ مورد فوت ثبت شده است که این آمار در سال ۱۳۹۴ به ۳۲۳۴ رسیده است.

در جدول زیر جزییات کامل آمار اقدام به خودکشی و فوت‌شدگان ناشی از خودکشی براساس پرونده‌های نیروی انتظامی طی سال های اخیر را مشاهده کنید؛

اقدام به خودکشی

فوت‌شدگان

سال

مرد و زن

مرد

زن

مرد و زن

مرد

زن

۱۳۹۰

۳۳۱۵

۲۳۶۳

۹۵۲

۲۴۶۲

۱۸۷۷

۸۵۸

۱۳۹۱

۳۴۵۸

۲۴۶۵

۹۹۳

۲۴۸۷

۱۹۳۰

۵۵۷

۱۳۹۲

۳۶۷۷

۲۶۰۱

۱۰۷۶

۲۴۵۳

۱۸۷۸

۵۷۵

۱۳۹۳

۴۰۹۰

۲۹۱۴

۱۱۷۶

۲۴۴۵

۱۸۸۳

۵۶۲

۱۳۹۴

۴۷۲۰

۳۲۸۸

۱۴۳۲

۳۲۳۴

۲۴۶۶

۷۶۸

 

 

 ۸۳ درصد اقدام به خودکشی‌ها در میان زنان در سنین زیر ۳۴ سال
این آمارها به روشنی نشان دهنده افزایش میزان خودکشی در میان زنان ایرانی طی یک دهه اخیر است. آمارهای اقدام به خودکشی به تفکیک جنس و سن نشان می‌دهد ۸۳ درصد از اقدام به خودکشی‌ها در میان زنان در سنین زیر ۳۴ سال رخ می‌دهد.

این آمار در میان مردان اندکی متفاوت‌تر است. به طوریکه براساس آمارهای مندرج در سالنامه‌آماری کشور، ۷۴درصد پرونده‌های اقدام به خودکشی در میان مردان در سنین زیر ۳۴ سال رخ می‌دهد.

جزییات این آمار رسمی نشان می‌دهد، در سال ۱۳۹۴ از مجمع ۱۴۳۲ مورد اقدام به خودکشی در میان زنان ۱۴۳ مورد در سنین ۱۷ سال و کمتر، ۵۳۸ مورد اقدام به خودکشی در میان زنان ۱۸ تا ۲۴ ساله، ۵۱۰ مورد اقدام به خودکشی در میان زنان ۲۵ تا ۳۴ ساله و ۲۴۲ مورد خودکشی در میان زنان ۳۵ سال و بیشتر رخ داده است.

برای مردان بازهم آمار کمی متفاوت است. به‌طوریکه از مجموع ۳۲۸۸ مورد اقدام به خودکشی در میان مردان در سال ۱۳۹۴، ۱۳۶ مورد در سنین ۱۷ سال و کمتر، ۹۲۲ مورد در سنین ۱۸ تا ۲۴ سال، ۱۳۸۴ مورد در سنین ۲۵ تا ۳۴ سال و ۸۴۶ مورد اقدام به خودکشی در میان مردان ۳۵ سال و بیشتر رخ داده است.

 

 

 

۴۲۴۲

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com