اخبار / جهان / زنان / سیاسی / مهمترین
۴۳درصد زنان آلمانی تجربه مزاحمت‌های جنسی دارند
یکشنبه, ۷ام آبان, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

رادیو آلمان:۴۳درصد زنان آلمانی تجربه مزاحمت‌های جنسی دارند

نتیجه یک نظرسنجی از ۲۰۵۶ نفر درآلمان: از هر شش مرد، یک نفر به رفتارهای موهن یا ناخوشایند با زنان اذعان کرده است. آزارها و مزاحمت‌های جنسی در محیط عمومی بیشترند تا در محل کار.

س از آن که آزارگری و تجاوزهای جنسی هاروی واینستین برملا شد، بحثی عمومی در بسیاری کشورها پیرامون تجارب شخصی از مزاحمت‌های جنسی در گرفته است. هم‌زمان، بسیاری مردها نیز مسئولیت رفتارهای خود را تقبل کرده‌اند.

انستیتو YouGov با انجام یک نظرسنجی کوشیده است تا اهمیت و عینیت این مسئله را در آلمان بررسی کند. تقریبا نیمی از زنان پرسش شونده گفته‌اند که تجربه مزاحمت جنسی را دارند. این نتیجه روشن می‌کند که مسئله تا چه اندازه حاد است.

۴۳درصد زنانی که از آنها سوال شده گفته‌اند که تجربه یک الی دو بار اهانت یا مزاحمت جنسی را دارند. ۱۲درصد از مردان پرسش‌شونده هم گفته‌اند که به نوعی مورد مزاحمت جنسی قرار گرفته‌اند.

این نظرسنجی اواخر اکتبر صورت گرفته و ۲۰۵۶نفر در آن شرکت داشته‌اند. نتیجه نشان می‌دهد که از هر شش مرد در آلمان، یکی و دست‌کم یک مرتبه، برای کسی مزاحمت جنسی ایجاد کرده است. ۱۸درصد از مردان پرسش شونده اذعان کرده‌اند که رفتارشان با طرف مقابل طوری بوده که می‌تواند “ناخوشایند یا توهین‌آمیز تلقی شده باشد.»

پاسخ‌ها روشن می‌کنند که مزاحمت‌های جنسی در فضای عمومی ۱۴درصد و در حریم خصوصی ۱۳درصد هستند. ۱۰درصد این موارد به محیط کار مربوط بوده‌اند.

انستیتو YouGov در اواسط اکتبر نیز یک نظرسنجی با شرکت ۲۳۸۸ شرکت‌کننده انجام داد که بیشترین مصداق مزاحمت‌های جنسی را “لمس کردن” معرفی می‌کرد.

در هفته‌های گذشته، هزاران زن و از جمله بسیاری هنرپیشه‌ها با هشتگ “#MeToo” به افشای تجربه‌های شخصی خودشان در توئیتر پرداخته‌اند. در بررسی تجربه‌ها می‌توان دریافت که نزد مزاحمان و متجاوزان، لاس زدن، دست‌درازی و تحقیر‌ طرف مقابل، عمومیت دارند.

برخی مردها نیز اذعان به آزار و تعدی را در هشتگ “#IHave” دنبال می‌کنند.

مزاحمت‌ جنسی در اشکال مختلف در حوزه سیاست نیز قابل مشاهده است. پارلمان اروپا اعلام کرده که شکایات نمایندگان و همکاران زن خود را با جدیت بررسی خواهد کرد. افزون بر پارلمان اروپا، اعضا و کارکنان پارلمان بریتانیا و سوئد، از آزارهای جنسی همکاران یا مدیران مرد پرده برداشته‌اند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com