اخبار / اقتصاد / ایران / مهمترین
تکمیل طرح های نیمه کاره نیازمند ۶۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار است
یکشنبه, ۲۱ام آبان, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

ایرنا، داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل ۶۵ هزار طرح نیمه کاره در کشور به ۶۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

با توجه به بودجه محدود دولت، باید برای تکمیل این طرح ها از ظرفیت بخش خصوصی بهره ببریم.
بخش خصوصی نه تنها رقیب دولت نیست بلکه بازوی توانمندی برای آن در پیشبرد امور مختلف محسوب می شود.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم بازنگری در هزینه منابع و بودجه، ادامه داد: سال گذشته ۸۰ درصد از بودجه دولت تنها به هزینه های جاری اختصاص یافت درحالی که سهم برخی از وزارتخانه ها مانند آموزش و پرورش تنها ۱.۵ درصد باقیمانده هزینه ها بود.
وی با بیان اینکه برای پیشبرد کارهای خود نیازمند بهره گیری هرچه بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی هستیم، ادامه داد: امروز این بخش در دنیا نقش خود را به خوبی ایفا می کند و در این راه دولت ها نیز به عنوان پشتیبان و همراه ،آن را یاری می کنند.
روند استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در کشورمان بسیار کند است تا جایی که از ۶۵ هزار طرح نیمه کاره موجود در کشور تاکنون تنها چهار هزار و ۱۳۱ مورد آن به این بخش واگذار شده است.
جهت گیری های کلی ما در مدیریت کشور باید استفاده بهینه از ظرفیت های موجود باشد و در راستای ورود بخش خصوصی به کارها نیز باید طوری رفتار کرد تا این بخش با میل و رغبت وارد امور شده و به فعالیت بپردازد.
در پایان این آیین از لوح ساختمان برتر استان قزوین در بخش نما و معماری که از سوی داوران دومین جشنواره ساختمان های برتر استان قزوین در ۲ بخش ساختمان های ۲ تا هفت طبقه و مجتمع‌ های بالای ۳۰ واحد در بخش معماری و کیفیت ساخت ۲۷ مهرماه در قزوین برگزار شد.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com