اخبار / اقتصاد / ایران / مهمترین
در باره پرونده دکل دزدان ۸۷ میلیون دلاری حکومتی
یکشنبه, ۱۵ام بهمن, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

علیزاده طباطبایی بعد از ششمین جلسه دادگاه دکل نفتی در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» پیش‌بینی می‌کنم پرونده دکل نفتی تا پایان سال منجر به صدور حکم شود/ اجازه ورود خبرنگاران به دادگاه داده نشد/ جلسه بعدی دادگاه دکل نفتی ۳۰ بهمن برگزار می‌شود.

ششمین جلسه دادگاه موسوم به دکل نفتی گمشده در حالی برگزار شد که سید محمود علیزاده طباطبایی، وکیل یکی از متهمان این پرونده پیش‌بینی کرد تا آخر سال این پرونده به صدور حکم منجر شود.
 ششمین جلسه دادگاه موسوم به دکل نفتی در حالی برگزار شد که سیدمحمود علیزاده طباطبایی، وکیل یکی از متهمان این پرونده پیش بینی کرد تا آخر سال این پرونده به صدور حکم منجر شود.
او به اعتمادآنلاین گفت: «جلسه بعدی پرونده دکل نفتی ۳۰ بهمن برگزار می شود.»
وکیل یکی از متهمان این پرونده در پاسخ به این سوال که چند جلسه دیگر دادگاه ادامه می کشد گفت: «فکر می کنم حداقل ۴ جلسه دیگر ادامه داشته باشد ولی به نظر می رسد تا پایان سال این پرونده منجر به صدور حکم شود.»
علیزاده طباطبایی در پاسخ به این سوال که دادگاه علنی بود یا خیر اظهار کرد: «غیرعلنی بودن دادگاه را به ما اعلام نکردند اما در همین حال اجازه ورود خبرنگاران را هم ندادند.»
گفتنی است اوایل تیرماه سال ۹۱ در حالی که چند ماه به پایان دولت دوم محمود احمدی‌نژاد باقی مانده بود قرارداد خرید یک دستگاه دکل حفاری ساخت سال ۱۹۸۴ کشور آرژانتین از شرکت «دین» از سوی مدیرعامل وقت شرکت تأسیسات دریایی ایران به قیمت ۸۷ میلیون دلار امضا شد.
در قراردادی که این شرکت منعقد کرده بود، مقرر شده بود ۲۰ درصد از بهای ۸۷ میلیون دلاری این دکل حفاری به عنوان پیش پرداخت در اختیار شرکت خارجی قرار بگیرد و ۸۰ درصد باقیمانده نیز پس از تحویل دکل به این شرکت پرداخت شود. با وجود این، طرف ایرانی بر خلاف مفاد قرارداد کل بهای دکل را به تدریج پرداخت کرد اما در مقابل دکلی هم دریافت نکرد.
نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com