اخبار / اقتصاد / ایران / مهمترین
افزایش قیمت های حمل و نقل عمومی در تهران
سه شنبه, ۱۷ام بهمن, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

تیتر شهر:محمد علیخانی‌ رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران گفته است:بلیت مترو ۱۰۰۰ تومان می شود/ افزایش قیمت کرایه تاکسی و اتوبوس در وضعیت نامشخص است

وی با اشاره به ارسال‌ لایحه‌ افزایش‌ کرایه‌ مترو از شهرداری به شورای شهر‌ تهران‌ اظهار کرد: این لایحه در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک‌ شورای شهر تهران‌ مورد بررسی قرار گرفته و ما با افزایش قیمت‌ از ۸۰۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان موافقت‌ کرده‌ایم.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران تصریح کرد: این لایحه‌ برای نهایی شدن باید به صحن‌ شورا بیاید‌ و در آنجا هم رأی‌گیری شود.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص‌ تغییر کرایه‌ تاکسی و اتوبوس‌ تاکنون هیچ لایحه‌ای به شورا نیامده است‌.

ماجرای افزایش قیمت کرایه های تاکسی، مترو و اتوبوس در تهران بسیار عجیب و غریب است. سال گذشته این افزایش بسیار روند پیچیده ای داشت. شورا در چند مرتبه لایحه را بازگرداند و در نهایت آن را در حالی تصویب کرد که مصوبه مخالفان زیادی در شورا داشت.

اما ماجرا زمانی پیچیده تر شد که کمیته انطباق و فرمانداری با مصوبات شورا به مخالفت پرداخت و سرانجام با اصرار شورا و فرمانداری، با پادرمیانی وزارت کشور ماجرا به نتیجه رسید.

در این مدت رانندگان تاکسی ضرر زیادی کردند چرا که تقریبا نصف سال را با مبلغ مصوب سال ۹۵ کار کردند و هزینه های ۹۶ را پرداخت کردند.

متاسفانه تاکنون لایحه ای در خصوص افزایش قیمت کرایه تاکسی و اتوبوس به شورا نرسیده است. این در حالی است که تنها ۴۵ روز تا پایان سال ۹۶ فرصت داریم.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com