اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
حملات دولت سوریه به غیرنظامیان می‌تواند جنایات جنگی تلفی شود
یکشنبه, ۲۲ام بهمن, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

رادیو آمریکا:کمیساریای عالی حقوق بشر: حملات دولت سوریه به غیرنظامیان می‌تواند جنایات جنگی تلفی شود.

همزمان با ادامه عملیات نظامی ترکیه در سوریه و حملات هوایی ارتش سوریه و روسیه، گزارش ها حاکی از کشته شدن صدها غیرنظامی در عملیات یک هفته اخیر بوده است.

الیزابت تروسل، سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز شنبه ۲۱ بهمن شمار کشته و زخمی شدگان در تهاجم نظامی ارتش سوریه در ادلب و غوطه را باور نکردنی توصیف کرد.

او گفت: «سوریه این هفته شاهد افزایش خشونت و خونریزی بوده است. بیش از هزار شهروند غیرنظامی در شش روز کشته و زخمی شدند. گزارش‌ها حاکیست که دستکم ۲۷۷ غیرنظامی کشته شده است که ۲۳۰ نفر از آنها در حملات هوایی سوریه و متحدانش جان خود را از دست داده‌اند. ۸۱۲ نفر نیز زخمی شدند.»

خانم تروسل همچنین گفت که افزایش خشونت در سوریه می‌تواند جنایات جنگی تلقی شود.

او گفت: «ما دیده‌ایم که اجازه ندادند غیرنظامیان از منطقه خارج شوند یا کمک دریافت کنند. مناطق مسکونی و بیمارستان‌ها بمباران شده است که می‌تواند جنایات جنگی محسوب شود. البته دادگاه باید آن را مشخص کند، اما ما معتقدیم که این کشتارها جنایات جنگی است.»

در همین حال، ارتش ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که هلیکوپتر جنگی آن کشور صبح شنبه سقوط کرد که موجب کشته شدن دو سرباز آن کشور شد.

سخنگوی شبه نظامیان کرد سوری در گروه موسوم به نیروهای دمکراتیک سوریه که مورد حمایت آمریکاست گفت که این گروه این هلیکوپتر را در شمال غربی شهر عفرین هدف قرار داده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوی ترکیه، بدون اشاره به شبه نظامیان کرد سوری که ترکیه با آنها در سوریه در جنگ است گفت که آن‌هایی که مسئول سقوط این هلیکوپتر بودند، بهای سنگینی می‌پردازند.

ارتش ترکیه از بیست روز پیش عملیات شاخه زیتون را برای نابود ساختن شبه نظامیان کرد سوری در شهر عفرین آغاز کرده است. ترکیه نیروهای دمراتیک سوریه را که گروه یگان‌های مدافع خلق بزرگترین بخش آن است، تروریست و وابسته به پ ک ک می‌داند که سالهاست علیه آنکارا می‌جنگند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com