اخبار / اقتصاد / ایران / مهمترین
مجلس “موارد مصرف بودجه از صندوق توسعه ملی را اصلاح” کرد
یکشنبه, ۲۰ام اسفند, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

ایرنا،نمایندگان در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بندهایی از لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.
نمایندگان  بند و تبصره ۴ بودجه سال ۹۷ کل کشور را برای تامین نظر شورای نگهبان با ۱۳۰ رای موافق، ۱۰ رای مخالف، ۵ رای ممتنع از ۲۰۰ نماینده حاضر اصلاح کردند.
نمایندگان به منظور تحقق اهداف مندرج در قانون برنامه ششم توسعه، به دولت اجازه دادندمعادل مبلغ یکصد و چهل و سه هزار و هفتصد و پنجاه میلیارد ریال از ورودی سال ۹۷ صندوق توسعه ملی برداشت و منابع حاصله را به ردیف درآمد عمومی به شماره طبقه بندی ۳۱۰۷۰۵ نزد خزانه داری کل کشور واریز کند.
معادل مبلغ واریزی از محل جداول و ردیف های هزینه ای این فانون به شرح ذیل اختصاص می یابد:
– سازمان صدا و سیما در اجرای ماده ۹۳ قانون برنامه ششم توسعه کمی و کیفی برنامه های تولیدی، پویانمایی،مستند و فیلم و سریال
– تقویت بنیه دفاعی در اجرای ماده۱۰۶ قانون برنامه ششم توسعه
– بازسازی مناطق آسیب دیده از زلزله و کمک به ساماندهی بافت های فرسوده
– توسعه سامانه های نوین در اجرای ماده ۳۵ قانون برنامه ششم توسعه
– طرح های آبرسانی روستایی و توسعه شبکه های آن
– آبخیزداری در اجرای بند خ ماده ۳۸ قانون برنامه ششم توسعه
– رفع مشکل برق و مقابله با ریزگردها در خوزستان در اجرای بند س ماده ۳۸ قانون برنامه ششم توسعه
– تولید واکسن سینه پهلو و عفونت کودکان در کشور
نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین تصویب کردند هر گونه پرداخت در غیر از موارد مشخص شده از جمله حقوق و دستمزد و جابه جایی اعتبارات این بند ممنوع است، اعتبارات مربوط به آبرسانی به روستاها و آبیاری تحت فشار در سه ماهه اول سال ۹۷ و بر اساس شاخص سازمان برنامه و بودجه کشور بین استان های کشور توزیع و ابلاغ می شود.
شورای نگهبان در ایراد خود به این بند تاکید کرده بود با هدف جلوگیری از ابهام در مرحله اجرا، عین عبارات مندرج در مجوز رهبری در مصوبه مجلس قید شود.

**ردیف بودجه ای برای سود سهام دولتی تعیین شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین برای تامین نظر شورای نگهبان یک بند الحاقی به تبصره ۱۲ بودجه سال۹۷ کل کشور اضافه کردند که بر این اساس، دولت را مکلف کردند اقدامات قانونی لازم جهت درج بودجه تلفیقی سازمان های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این قانون را انجام دهد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین دولت را مکلف کردند سود سهام خود در شرکت هایی که سهم دولت در آن ها کمتر از پنجاه درصد است را وصول و به ردیف شماره ۱۳۰۱۰۸ این قانون واریز کند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com