اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
اسرائیل پنج مرکز آموزشی حماس را در غزه بمباران کرد
دوشنبه, ۲۴ام اردیبهشت, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

رادیو آمریکا:همزمان با افتتاح سفارت جدید ایالات متحده در اورشلیم در روز دوشنبه و از سر گرفتن اعتراضات فلسطینی‌ها در نوار غزه، ارتش اسرائیل اعلام کرد پنج هدف گروه تروریستی حماس را در شمال غزه بمباران کرده است.

بنا بر اعلام سخنگوی «نیروهای دفاعی اسرائیل» جنگنده‌های اسرائیلی، در پاسخ به اقدامات خشونت‌بار چند ساعت گذشته حماس در امتداد مرزها، پنج مرکز آموزشی آن گروه تروریستی را در غزه هدف حمله هوایی قرار دادند.

نیروهای دفاعی اسرائیل در توئیتر، ضمن اعلام این خبر، اعلام کرد که حماس در فیسبوک از معترضان فلسطینی خواسته با عبور از حفاظهای مرزی به اسرائیل نفوذ کنند؛ که این امنیت هزازان اسرائیلی را به خطر می‌اندازد.

سخنگوی ارتش اسرائیل همچنین در توئیت جداگانه‌ای اعلام کرد، اسرائیل علاوه بر حمله به پنج مرکز مذکور، در واکنش به تیراندازی حماس به نیروهای امنیتی اسرائیل، دو موضع دیگر حماس را در شمال شهر غزه هدف قرار دادند.

زاران فلسطینی از بامداد روز دوشنبه در امتداد مرزهای مشترک نوار غزه با اسرائیل اعتراض خود را به افتتاح سفارت آمریکا در اورشلیم از سر گرفتند، که با برخورد نیروهای اسرائیلی همراه شد و دست کم ۴۱ کشته بر جای گذاشت.

از آذر ماه گذشته که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده دستور انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به اورشلیم را صادر کرد، اعتراض فلسطینی‌ها در نوار غزه شروع شد؛ که در این پنج ماه دست کم ۵۴ نفر کشته شدند.

درگیری های امروز، سنگین‌ترین تلفات در یک روز را، از جنگ سال ۲۰۱۴ به این طرف رقم زه است. این در حالی است که ارتش اسرائیل پیشتر به فلسطینی‌ها هشدار داد که تلاش برای عبور از مرز با برخورد روبرو می‌شود.

اسرائیل حماس را یک گروه ترویستی می داند. ایالات متحده نیز در سال ۱۹۹۷ میلادی این گروه فلسطینی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داده است.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  دیگر عناوین خبری
  فیسبوک ما
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com