اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
نماینده سازمان ملل از رایزنی با روسیه، ایران و ترکیه درباره سوریه خبر داد
پنجشنبه, ۲۴ام خرداد, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

رادیو آمریکا:نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه روز چهارشنبه از رایزنی این نهاد بین المللی با روسیه، ایران و ترکیه درباره روند تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، استفان دی میستورا در بیانیه‌ای گفت قرار است روزهای ۱۸ و ۱۹ ژوئن (۲۸ و ۲۹ خرداد) در ژنو با نمایندگان ارشد سه کشور در این زمینه گفت‌وگو کند.

روسیه و ایران در جنگ داخلی هفت ساله سوریه از رژیم بشار اسد حمایت کرده‌اند و ترکیه از مخالفان آن. با این حال این سه کشور تاکنون مذاکرات سه‌جانبه متعددی در مورد سوریه داشته‌اند.

نماینده ویژه آنتویو گوترش در امور سوریه در بیانه خود همچنین گفته است که از کشورهای دیگر نیز قرار است برای رایزنی در مورد نحوه تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه دعوت شود.

استفان دی میستورا مسئولیت انتخاب اعضای کمیته را برعهده دارد؛ کمیته‌ای که باید قانون اساسی سوریه را بازنویسی و راه را برای برگزاری انتخابات جدید در سوریه پس از جنگ هموار کند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com