اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
استرداد مظنون به بمب‌گذاری در نشست مجاهدین به بلژیک
پنجشنبه, ۲۱ام تیر, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

رادیو آلمان:استرداد مظنون به بمب‌گذاری در نشست مجاهدین به بلژیک

یک دادگاه در فرانسه دستور استرداد مظنون به بمب‌گذاری در نشست سازمان مجاهدین خلق به بلژیک را صادر کرد. آلمان نیز قرار بازداشت دیپلمات ایرانی متهم به مشارکت در این بمب‌گذرای را تمدید کرده است.

دادگاهی در فرانسه روز چهارشنبه ۱۱ ژوئیه (۲۰ تیر) حکم استرداد مظنون به بمب‌گذاری در نشست سازمان مجاهدین خلق به بلژیک را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این فرد مظنون به برنامه‌ریزی برای بمب‌گذاری در نشست شورای ملی مقاومت، متشکل از سازمان مجاهدین خلق و چند گروه کوچک‌تر در پاریس در تاریخ ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر) است.

شش نفر دیگر نیز در این رابطه در بلژیک، فرانسه و آلمان بازداشت شدند که دو نفر از آن‌ها تا کنون آزاد شده‌اند.

پلیس بلژیک معتقد است، مرد ۵۴ ساله‌ای که در هتلی در پاریس بازداشت شد و “مرهاد ا.” نامیده شده با زوجی که در بروکسل همراه با ۵۰۰ گرم ماده منفجره قوی و یک چاشنی بازداشت شده‌اند همدست است.

این زوج نیز با نام‌های امیر “امیر س.” ۳۸ ساله و “نسیمه ن.” ۳۳ ساله معرفی شده‌اند. برخی خبرگزاری‌های ایران هویت این دو نفر را امیر سعدونی و نسیمه نعامی اعلام کرده‌اند. هر سه این افراد ایرانی‌الاصل بوده و تابعیت بلژیک را دارند.

تمدید بازداشت دیپلمات ایرانی در آلمان

از طرفی پلیس آلمان نیز قرار بازداشت دیپلمات ایرانی متهم به تلاش برای بمب‌گذاری در نشست مجاهدین خلق در پاریس با نام “اسدالله الف.” را تمدید کرده است.

بازرسان آلمانی بر این نظرند که اسدالله الف. که گفته می‌شود مأمور اطلاعاتی است در لوکزامبورگ در ماه ژوئن به این زوج مواد منفجره داده تا به این همایش حمله کنند.

تهران این اتهام را رد کرده و آن را “سناریویی” برای تخریب رابطه ایران و اروپا به هنگام افزایش تنش‌های شدید دیپلماتیک این کشور با آمریکا خوانده است.

همایش سازمان مجاهدین خلق ایران ۱۰ تیرماه در حومه پاریس با حضور شماری از چهره‌های متحد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، از جمله رودی جولیانی، شهردار پیشین نیویورک و نیوت گینگریچ، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا که هر دو خواهان تغییر رژیم ایران‌اند برگزار شد.

مقام‌های بلژیک خواستار استرداد “اسدالله الف.” و “مرهاد الف.” شده‌اند.

خبرگزاری فرانسه می‌نویسد، “مرهاد الف.” پیش از بازداشت سه روز مورد بازجویی پلیس فرانسه قرار گرفت. او با استرداد به بلژیک موافقت کرده است. هویت او به هنگام دستگیری مبهم بود و در تلفن‌اش یک سیم‌کارت اتریشی و تنها یک شماره مربوط به اتریش را داشت.

در همین زمینه:

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  دیگر عناوین خبری
  فیسبوک ما
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com