اخبار / ایران / کارگری / مهمترین
عدم پرداخت ۱۴ ماه طلب مزدی کارگران کنتورسازی
شنبه, ۱۳ام مرداد, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

شماری از کارگران شاغل در کارخانه «کنتورسازی ایران» در استان قزوین در تماس با خبرنگار ایلنا می‌گویند: با گذشت ۱۲ روز از مهلتی که از سوی کارفرمای این واحد صنعتی برای توقف فعالیت این واحد صنعتی تعیین شده بود، هنوز درهای کنتورسازی به روی کارگران بسته است.

یکی از کارگران کنتورسازی ایران در این‌باره گفت: پیش‌تر این واحد تولیدی به مدت دو هفته تعطیل بود و بعد از پایان تعطیلات ۱۲ روزه‌‌ای که پیش از این از جانب کارفرما تعیین شده بود، هنوز وضعیت هیچکدام از ما مشخص نیست.

وی در ادامه با بیان اینکه کارگران شاغل در این واحد تولید‌ی تا ۱۴ ماه مطالبات مزدی عقب افتاده دارند، تصریح کرد: روز پنجشنبه از جانب کارفرما اطلاعیه‌ای مبنی بر افزایش تعداد روزهای تعطیل کارخانه به بهانه تعطیلات تابستانی نصب شده است اما هنوز به زمان بازگشت به کار هیچ اشاره‌ای نشده و تنها عنوان شده که تا پایان هفته خبردار می‌شویم.

طبق اظهارات وی، باتوجه به وضعیت کارگران قراردادی این واحد که با ۱۴ ماه طلب مزدی فاقد امنیت شغلی هستند، استفاده از تعطیلات تابستانی برای آنها نوعی خانه‌نشینی محسوب می‌شود.

این کارگر که احتمال می‌دهد در نتیجهٔ افزایش تعداد روزهای تعطیلات؛ ممکن است همکاران وی امنیت شغلی خود را از دست بدهند، یادآور شد: تا پایان سال ۹۶ حدود ۲۴۰ کارگر در این کارخانه مشغول به کار بودند اما کارفرما همزمان با آغاز سال ۹۷ به  دلیل «رکود بازار فروش محصولات» حدود ۱۰۰ نفر از آنها را تعدیل کرد و هم‌اکنون این کارگران به امید بازگشت به کار، از مقرری بیمه بیکای استفاده می‌کنند.

به گفته وی؛ تیر ماه سال جاری نیز یکی از اعضای شورای اسلامی کارگران کارخانه بعد از سال‌ها تلاش صنفی با ۲۲ سال سابق کار با اتمام قرارداد کار از سوی کارفرما تعدیل شد.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com