اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
سازمان ملل: ۱۲۴۸ کودک یمنی در حملات عربستان کشته شده‌اند
پنجشنبه, ۱۹ام مهر, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

یورونیوز:کمیته حمایت از حقوق کودکان سازمان ملل متحد می‌گوید از آغاز جنگ یمن ۱۲۴۸ کودک در حملات ائتلاف عربی به رهبری عربستان کشته شده‌اند.

این سازمان روز پنجشنبه از عربستان سعودی خواست تا حملات هوایی مرگبار خود علیه اهداف غیرنظامی از جمله مدارس در یمن را متوقف کند. حملاتی که باعث قربانی شدن بسیاری از کودکان یمنی شده است.

از سال ۲۰۱۵ و آغاز جنگ ائتلاف عربی به رهبری عربستان در یمن بیش از ۱۰ هزار نفر در این کشور کشته‌ شده‌اند.

عربستان سعودی هفته گذشته به کمیته حقوق کودکان سازمان ملل گفت که سخت تلاش می‌کند «جلوی اشتباهات خود در خصوص کشته شدن کودکان و غیر نظامیان در یمن را بگیرد.»

طبق این گزارش حدود ۱۲۴۸ کودک یمنی از ماه مارس ۲۰۱۵ و با آغاز حملات ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی جان خود را از دست داده‌اند و تقریبا همین تعداد هم مجروح شده‌اند.

این کمیته همچنین خواستار لغو محاصره دریایی و هوایی ائتلاف علیه یمن شده است. محاصره‌ای که میلیون‌ها یمنی را در آستانه قحطی قرار داده است.

این نهاد بین‌المللی همچنین نگرانی خود را از ناپدید شدن روزنامه نگار سعودی جمال خاشقجی ابراز کرد و از عربستان خواست در این خصوص توضیح دهد.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com