اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
پنس:سه کشور اروپایی از برجام خارج شوند
پنجشنبه, ۲۵ام بهمن, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

رادی وآمریکا:معاون رئیس جمهوری ایالات متحده می گوید وقت آن است که برای «صلح جهانی» و «نفع مردم ایران» سه کشور اروپایی از توافق هسته ای با جمهوری اسلامی ایران خارج شوند.

مایک پنس روز پنجشنبه ۲۵ بهمن در کنفرانس امنیت و آینده صلح خاورمیانه در ورشو لهستان گفت: زمان آن رسیده که کشورهای اروپایی از برجام خارج شوند. در سال ۱۳۸۸، جهان فرصت حمایت از مردم ایران و صلح جهانی را از دست داد اما نباید اینبار فرصت سوزی شود. جهان باید این بار به کمک مردم ایران بیاید. اقتصاد جمهوری اسلامی ایران فرو ریخته است و مردم ایران در خیابان معترض هستند.

وی بخش اصلی سخنانش را به ایران اختصاص داد و گفت: یکی از بزرگترین تهدیدهای خاورمیانه جمهوری اسلامی ایران است. آنها چهل سال پیش در این روزها روی کار آمدند. آنها حامی تروریست هایی چون حزب الله لبنان و حماس هستند. رژیم ایران در هرج و مرج سابقه طولانی دارد و حتی بر مردم خودش سخت می گیرد. جمهوری اسلامی ایران به زنان، همجنسگرایان و اقلیت های مذهبی ظلم می کند. از زمان آیت الله خمینی، آنها شعار محو اسرائیل را می دهند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا افزود: جمهوری اسلامی علنی و آزادنه یک هولوکاست دیگر را می خواهد راه بیاندازد. در سوریه نیروهای ایرانی رژیم اسد را روی کار نگاه داشتند. در لبنان یک زرادخانه موشکی توسط ایران برای حزب الله ساخته شد. در یمن و عراق شورشیان از کمک ایران برخوردارند. رژیم ایران چهل سال فساد بار آورده و به مردم خود ظلم کرده است.

آقای پنس تاکید کرد: پرزیدنت ترامپ به وعده خود عمل کرد و از برجام خارج شد. این توافق وحشتناک، ایران را از دسترسی به سلاح هسته ای خارج نمی کرد بلکه آن را به تاخیر می انداخت. جمهوری اسلامی همچنان به فعالیت های بی ثبات کننده خود ادامه داد و حتی بیشتر شد.

وی در پایان تاکید کرد: تا زمانی که جمهوری اسلامی رفتارش را تغییر ندهد، ما می خواهیم فشار بر این رژیم را ادامه بدهیم. اکنون زمان آن رسیده که شرکای اروپایی ما در کنار ما و مردم ایران باشند.

کنفرانس ورشو

کنفرانس «ترویج صلح و امنیت در خاورمیانه» صبح پنجشنبه با سخنان کوتاه مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در شهر ورشو، پایتخت لهستان رسما کار خود را آغاز کرد.

مایک پمپئو در سخنان آغازین کنفرانس ورشو گفت: «چالش‌های زیادی در مقابل ما است، ولی این فقط نقطه‌ای برای شروع است.»

وی افزود: «همان طور که در سفر اخیر خود به قاهره گفتم، ما نیاز به برنامه‌ای جامع برای چالش‌های خاورمیانه داریم.»

وزیر خارجه آمریکا درباره دلایل این کنفرانس گفت: «برگزاری این کنفرانس نشانگر خواست رئیس‌جمهور [دونالد] ترامپ در جمع کردن کشورهای شرکت‌کننده، برای حل بحران‌های خاورمیانه است.»

پمپئو در پایان گفت: کنفرانس ورشو موضوعاتی چون جنگ در سوریه، پرونده یمن و روند صلح میان اسرائیل و فلسطینی ها را مورد بحث قرار خواهد داد.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com