نسخه چاپی / وب سایت خبری - تحلیلی روزنه

 
اجتماعی / اخبار / ایران / مهمترین
سیلاب راه آهن اهواز – خرمشهر را مسدود کرد
اشتراک گذاری

سیلاب راه آهن اهواز – خرمشهر را مسدود کرد

آبادان – ایرنا – آبشویی خط آهن اهواز – خرمشهر ناشی از سیلاب کارون در ایستگاه حمید استان خوزستان موجب توقف حرکت قطارها در این مسیر شده است.خط آهن اهواز – خرمشهر روز یکشنبه در کیلومتر ۸۷۱ پل ایستگاه حمید بر اثر سیلاب ناشی از طغیان رودخانه کارون دچار آبگرفتگی شده و تردد قطار از این مسیر را با مشکل مواجه کرده است.
به گفته عبدالکریم درویش زاده مدیر کل راه آهن جنوب سیلاب موجب آبشویی خط آهن خرمشهر – اهواز شده و این محور ریلی تا اطلاع ثانوی مسدود است.
در پی نفوذ سیلاب به خط آهن اهواز – خرمشهر در ایستگاه حمید تلاش برای مهار سیلاب در این محدوده آغاز شده است.
بنا به این گزارش در روزهای عادی علاوه بر قطار خرمشهر – تهران قطار محلی ریل باس خرمشهر – اهواز نیز روزانه از این مسیر تردد دارد.
اواسط فروردین ماه نیز آب شستگی زیرسازی خط راه آهن در بلاک آهودشت به بامدژ در مسیر اهواز – اندیمشک بر اثر سیل موجب مسدود شدن مسیر ریلی جنوب شد.
سیلاب رودخانه کارون امروز همچنین بخش هایی از جاده اهواز – خرمشهر را زیر آب برد اما تردد از این جاده به عنوان تنها مسیر زمینی آبادان ، خرمشهر و شادگان به اهواز در جریان است.
تماس خبرنگار ایرنا با مدیر پایانه راه آهن خرمشهر برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت راه آهن اهواز – خرمشهر تا لحظه مخابره خبر بی نتیجه ماند.
خطوط راه آهن جنوب ۶۹۹ کیلومتر طول دارد که ۲۶۴ کیلومتر خطوط فرعی، مانوری، صنعتی و تجاری دارد.

 
 
https://rowzane.com/news/article=151103