اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
دادستان کل حکومت رسیدگی مجدد به پرونده سعید طوسی را رد کرد
دوشنبه, ۳ام تیر, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری
بی بی سی:دادستان کل ایران رسیدگی مجدد به پرونده قاری متهم به کودک آزاری را رد کرد
محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در ایران رسیدگی مجدد به پرونده سعید طوسی قاری قرآن متهم به کودک آزاری را رد کرده و گفته در رسیدگی قبلی به پرونده او اعمال نفوذ نشده است.
سعید طوسی نزدیک به دفتر آیت الله علی خامنه ای است. بیش از یک سال پیش خبر شکایت خانواده چند کودک و نوجوان که نزد اقای طوسی آموزش قرآنی می دیدند، منتشر شد.
شاکیان  طوسی را متهم کردند که کودکان تحت آموزش خود را مورد آزار جنسی قرار می‌داده است.
در مقطع انتشار خبر هم ادعاهایی درباره اعمال نفوذ به نفع آقای طوسی مطرح بود اما پس از این محمود صادقی، نماینده مجلس ایران با انتشار تصویری از یک حکم دادگاه گفت که دادگاه تجدیدنظر تهران آقای طوسی را تبرئه کرده است. آقای صادقی از “اعمال نفوذ آشکار در فرایند دادرسی” گفته بود.
 صادقی گفته بود “فرد یا افرادی” که در دفتر آیت‌الله خامنه‌ای “نفوذ کرده‌اند” برای تبرئه آقای طوسی به قوه قضاییه ایران فشار آورده‌اند.
سعید طوسی در مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی خبر تبرئه خود را تایید کرده و گفته بود ادعاها درباره اعمال نفوذ مقام‌های دفتر رهبر در این پرونده صحت ندارد.
یک روز پیش از این نماینده مجلس ایران از موافقت دادستان کل در قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران برای رسیدگی مجدد به این پرونده خبر داده بود اما خود دادستان کل امروز گفته “من چنین چیزی نگفته‌ام و تکذیب می‌کنم”.
نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com