اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
پمپئو: انفجار آمیا توسط حزب‌الله و با حمایت ایران انجام شد
شنبه, ۲۹ام تیر, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در آرژانتین گفت که بمب‌گذاری ۲۵ سال پیش در مرکز همیاری یهودیان آمیا توسط حزب‌الله و با پشتیبانی کامل رژیم تهران انجام شد.

پمپئو روز جمعه ۲۸ تیر ماه و در جریان یک کنفرانس خبری مشترک در بوئنوس‌ آیرس با وزیر خارجه آرژانتین، از اقدام آن کشور برای افزودن حزب‌الله به فهرست گروه‌های تروریستی تقدیر کرد و ابراز امیدواری کرد که دیگر کشورها هم همین راه را دنبال کنند.

مایک پمپئو در رابطه با دخالت‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای دیگر، به سفر وزیر خارجه ایران به ونزوئلا اشاره کرده و گفت که ونزوئلا نیز یک مثال دیگر از اقدامات خرابکارانه جمهوری اسلامی در دیگر کشورها است.

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به این پرسش که ایران سرنگونی پهپاد خود را تکذیب کرده گفت که به احتمال زیاد خبر سرنگونی پهپاد به آقای ظریف منتقل نشده و او از آن خبر ندارد.

بعد از ادعاهای مقام‌های ایران و تردید درباره سرنگونی پهپاد جمهوری اسلامی، رئیس جمهوری ایالات متحده بار دیگر اعلام کرد از سرنگونی پهپاد ایران مطمئن است.

ترامپ جمعه ۲۸ تیر در پاسخ به خبرنگاران در کاخ سفید گفت که اطمینان دارد آمریکا پهپاد ایرانی را سرنگون کرده است. وی همچنین گفت ایالات متحده آماده واکنش به هرگونه اقدام تحریک آمیز است.

مایک پمپئو در جریان کنفرانس خبری خود همچنین اعلام کرد در گروهی چهار جانبه با حضور آمریکا، آرژانتین، پاراگوئه و برزیل همکاری‌های بیشتری در مورد هم‌رسانی اطلاعات امنیتی و همچنین محدود کردن حرکت مالی مرتبط با تروریسم، انجام خواهد شد.رادیو آمریکا

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی