اخبار / ایران / کارگری / مهمترین
کارگران ساختمانی بیمه بیکاری ندارند
سه شنبه, ۲۷ام اسفند, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

عصر خبر:هیجگونه حمایتی از سوی دولت را برای کارگران ساختمانی شاهد نیستیم. کارگران ساختمانی به دلیل نوع بیمه تامین اجتماعی آنها ،بیمه بیکاری شامل آنها نمی شود.

اسعد صالحی عضو هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارگران استان کرمانشاه : درشرایط فعلی که کرونا غوغا می کند شرایط بد کارگران ، بحرانی تر از گذشته شده است. کارگران ساختمانی حکایت دیگری دارند و در بین کارگران شرایط بدتری دارند که به ماهیت شغل و حتی نوع بیمه آنها مربوط می شود.
نوع بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی با بیمه اجباری که شامل کارانی که در و احد ها و کارخانه ها شاغل هستند متفاوت است و خدماتی که به بیمه شدگان اجباری ارائه می شود گسترده تر از کارگران ساختمانی است.

متاسفانه هیجگونه حمایتی از سوی دولت را برای کارگران ساختمانی شاهد نیستیم. درمصاحبه اخیر وزیر محترم تعاون،کار ورفاه اعلام شد که بیمه بیکاری به کارگران تعلق خواهد گرفت که متاسفانه کارگران ساختمانی به دلیل نوع بیمه تامین اجتماعی آنها اصلا بیمه بیکاری شامل آنها نمی شود.
کانون عالی انجمن های صنفی کارگری هم متاسفانه درخواب خرگوشی قراردارد و در عمل تا کنون هیچگونه کارایی در بحران کرونا نداشته است.
درشرایط فعلی دولت بهترین کاری که می تواند انجام دهد این است که بدهی چند ده هزار میلیارد تومانی خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند تا سازمان هم دست وب الش باز شده و یتواند خدماتی مثل وام بلند مدت به کارگران پرداخت نماید که حداقل بخشی از مشکلات کارگران حل شود.
باز پرداخت وام هم می تواند به این صورت باشد که سال آینده و در فیش بیمه تامین اجتماعی ماهانه مبلغ وام در فیش اضافه شود تا ضمن حمایت از کارگران، سازمان تامین اجتماعی هم قادر به ادامه کار باشد. ان شاالله دولت بدهی خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com