اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
خوزستان،قطعی اینترنت،اعتراضات مردم
شنبه, ۲ام مرداد, ۱۴۰۰  
اشتراک گذاری

گزارش‌ها حاکی است در نهمین شب اعتراضات به بی‌آبی در استان خوزستان، تعدادی از شهرهای این استان شاهد تشدید تدابیر امنیتی از جمله با حضور سنگین نیروهای پلیس و بسیج در خیابان‌ها بودند.

همزمان اینترنت در شهرهایی که در ۹ روز اخیر کانون اعتراضات به بی‌آبی بوده‌اند، قطع شده یا سرعت آن به شدت کاهش یافته است.

از سوی دیگر گزارش‌هایی در خصوص بازداشت گسترده معترضان در شهرهای اهواز، سوسنگرد، شادگان، حمیدیه، شوش و ماهشهر توسط نیروهای سپاه پاسداران منتشر شده است. گفته می‌شود که بازداشت شدگان ‌ به مکان‌های نامعلومی منتقل شده‌اند.

تصاویر و عکس‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از سوسنگرد بیانگر این است ورودی این شهر و برخی از خیابان‌های اصلی آن با دیواره‌های بتونی مسدود شده‌اند.

برخی گزارش‌ها حاکی است که در سوسنگرد همچنان برق و اینترنت کاملا قطع هستند. این در حالی است که شب گذشته دمای این شهر ۴۸ درجه بود.

تصاویر منتشر از مسجدسلیمان نیز حاکی از استقرار سنگین نیروهای امنیتی در خیابان‌های این شهر است. ماشین‌ها و خودروهای ضد شورش در شماری از مناطق این شهر حضور دارند.

گزارش‌ها از شهر شوش هم حاکی از تشدید تدابیر امنیتی در این شهر است.

در همین حال به رغم تشدید تدابیر امنیتی٬ برخی از گزارش‌ها حاکی از برگزاری تجمع اعتراضی شهروندان در ماهشهر است.

ویدئوهایی نیز از شهر اهواز منتشر شده است که نشان می‌دهند که شامگاه جمعه در کوی دایره معترضان با آتش زدن لاستیک و دیگر اشیا خیابان‌های این منطقه را مسدود کرده‌اند.

تصاویر ویدئویی از یک تجمع در حمایت از اعتراضات خوزستان میبد یزد نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.از رادیو فردا

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی