اجتماعی / ایران / جهان / زنان / سیاسی / کارگری / مهمترین
ترکیه: ۲۴۲ کیلومتر دیگر به دیوار امنیتی خود در مرز با ایران اضافه می‌کنیم
پنجشنبه, ۲۵ام شهریور, ۱۴۰۰  
اشتراک گذاری

RadioFarda

وزیر کشور ترکیه از تصمیم این کشور برای طولانی‌تر کردن دیوار امنیتی خود در امتداد مرز ایران خبر داد.

به نوشته روزنامه حریت ترکیه، سلیمان سویلو با ذکر این خبر توضیح داد: «ما ۲۴۲ کیلومتر دیگر به ۲۲۱ کیلومتری که تاکنون در مرز خود با ایران در شرق احداث کرده‌ایم، اضافه می‌کنیم.»

همزمان با تحولات افغانستان و به راه افتادن سیلی از پناهجویان، دولت ترکیه به تلاش‌هایش برای تکمیل دیوار مرزی با ایران، شدت بخشید.

ترکیه که در حال حاضر میزبان نزدیک به سه میلیون آواره سوری است، قصد دارد از ایجاد شرایط مشابه برای آوارگان افغانستانی جلوگیری کند.

وزیر کشور ترکیه که روز چهارشنبه ۲۴ شهریور سخن می‌گفت، اضافه کرد که که ترکیه در سال ۲۰۱۷ ساخت دیوار امنیتی را در استان ایغدیر، در شرق کشور، آغاز کرد و بعداً در مجموع ۱۵۹ کیلومتر دیوار در استان آغری در مرز با ایران ساخت.

دولت یونان نیز اخیراً اعلام کرده است که عملیات احداث دیوار ۴۰ کیلومتری در مرز با ترکیه را به همراه تجهیزات نظارتی، برای مقابله با موج احتمالی پناهندگان افغان به سمت اروپا تکمیل کرده است.

دولت یونان اعلام کرده است که اجازه نخواهد داد پناهجویان از طریق خاک این کشور راهی اروپا شوند و همه آنها را بازخواهد گرداند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی