آخرین اطلاعیه ها / ایران
اعتصاب قدرتمند کارگران نیشکر هفت تپه وارد پانزدهمین روز شد- شرکت هفت تپه تعیین تکلیف نشده و فقط به پیمانکار داده شده است
سه شنبه, ۲۰ام مهر, ۱۴۰۰  
اشتراک گذاری

امروز بیستم مهر ماه اعتصاب متحدانه کارگران نیشکر هفت تپه برای پیگیری خواستها و مطالباتشان وارد پانزدهمین روز خود شد. در این روز کارگران نخست برابر در ورودی شرکت و سپس مقابل دفتر مدیریت تجمع کردند. خواست تعیین تکلیف مدیریت و نجات هفت تپه در صدر مطالبات این کارگران قرار دارد. کارگران میگویند شرکت هفت تپه تعیین تکلیف نشده و فقط به پیمانکار داده شده است و اعلام کرده اند که تا روشن شدن وضع مالکیت شرکت و شفاف سازی نحوه و قیمت واگذاری آن با قدرت به اعتصاب خود ادامه میدهند. به گفته کارگران هیاهو بر سر سپردن مدیریت شرکت به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی و تبریک گفتن های صدا و سیما و مقامات مختلف فقط نقشه ای برای تضعیف و شکستن اعتصاب آنهاست و از نظر آنها تعیین مدیریت به معنای تعیین مالکیت شرکت نیست و خواست آنها روشن شدن این موضوع و اداره این مجتمع تحت نظارت شورایی خود کارگران است.


امروز سه شنبه بیستم مهرماه عبدعلی ناصری مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی بدنبال انعکاس خبر واگذاری مدیریت نیشکر هفت تپه به آن شرکت در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار سایت دولتی ایرنا وعده پرداخت یک ماه از طلبهای کارگران را طی ده روز آینده و پرداخت باقی طلبها در فواصل کوتاه مدت طبق توافق قبلی با حمایت بانک‌های ملی و صادرات را داد. او با تاکید بر طی شدن روال قانونی واگذاری هفت تپه به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی بر این نکته تاکید کرد که این شرکت باید به مزایده برود تا همه بتوانند در آن شرکت کنند و اگر قرار است این تشریفات صورت نگیرد باید مراحل قانونی آن روشن باشد. از همین رو کارگران نیشکر هفت تپه میگویند این سردواندن ها را قبول ندارند و بطور واقعی شرکت هفت تپه تعیین تکلیف نشده و تنها به پیمانکار داده شده است و کارگران آنرا قبول ندارند.


کارگران اعلام کرده اند که حتی اگر تمام دستمزدها پرداخت شود، تا وقتی وضع مالکیت شرکت روشن و شفاف سازی نشود اعتصاب ادامه دارد. دلیلش نیز اینست که بدون روشن شدن این موضوع باز مشکلات آنها سرجای خود باقی خواهند ماند و دوباره باید دنبال حقوق و طلبها و مطالباتشان باشند و دیگر اجازه نمیدهند این داستان تکرار گردد.

بعلاوه کارگران نیشکر هفت تپه خواستار پرداخت فوری ۳ ماه حقوق‌ معوقه، بازگشت به کار همکاران اخراجی، تمدید قرارداد کارگران فصلی و‌ بخش دفع آفات، انجام عملیات کشت و ترمیم کارخانه و خاتمه دادن به پرونده قضایی وکیلشان فرزانه زیلابی هستند. اینگونه است که جدالی سخت در هفت تپه در جریان است و امروز بیش از هر وقت مساله بر سر بقای هفت تپه و زندگی و معیشت ۵ هزار کارگر شاغل در این مجتمع کارگری که با خانواده هایشان جمعیتی ۲۰ هزار نفره را در بر میگیرد این جدال جریان دارد.

کارگران نیشکر هفت تپه اعلام کرده اند که آنها تشکل ۵ هزار نفره خود را دارند و مجمع عمومی منتخب آنان تشکل واقعی آنهاست. این کارگران با به گل گرفتن درب شورای اسلامی و تاکید بر تصمیم گیری جمعی متحدانه در برابر انواع تشبثات تفرقه افکنانه حکومتیان ایستاده اند. حزب کمونیست کارگری ضمن اعلام حمایت قاطع از مبارزات و خواستهای کارگران نیشکر هفت تپه بر شرکت وسیع خانواده ها در این مبارزات که به آنها مستقیما مربوط است و حمایت گسترده مردم از این سنگر مهم جنبش کارگری تاکید دارد.


حزب کمونیست کارگری ایران
۱۹ مهر ۱۴۰۰ ، ۱۱ اکتبر ۲۰۲۱

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
تهدید به مرگ مینا احدی از طرف جریانات اسلامی! حزب کمونیست کارگری: فراخوان بازنشستگان فولاد به تجمع در تهران و دو خبر دیگر گزارشی از مراسم بزرگداشت ژیان علی پور.فیلم و سخنرانی ها تجمعات بازنشستگان فولاد اصفهان و اهواز، اعضای پروژه سپیدار ۲ و ۳ تعاونی مسکن شرکت واحد، کارگران پتروشیمی فن آوران و دو خبر دیگر هفت تپه: بازگشت دو کارگر اخراجی، محکومیت اسد بیگی و وعده پرداخت حقوق- اسماعیل بخشی و سالارپور را هم بازمیگردانیم! نمیگذاریم در کلن اذان پخش کنید- علیه ناقوس کلیسا و اذان مساجد هستیم!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی