اخبار / ایران / زنان / سیاسی / مهمترین
حضور پررنگ زنان در شبکه‌های اجتماعی در اعتراض به یک “ممنوعیت”
شنبه, ۳۱ام خرداد, ۱۳۹۴  
اشتراک گذاری

آفتاب نیوز به نقل از  آژانس مطبوعات فرانسه: از غیبت تماشاچیان زن در بازی ایران و آمریکا.حضور پررنگ زنان در شبکه‌های اجتماعی در اعتراض به یک “ممنوعیت”.

سالن ۱۲ هزار نفری استادیوم آزادی در پایتخت ایران در یک روز گرم اواخر خردادماه میزبان طرفداران تیم ملی والیبال این کشور بود. ازدحام تماشاچیان مسابقه والیبال ایران و امریکا از هفته ششم لیگ جهانی ۲۰۱۵ از ساعتی قبل تمام صندلی‌ها و سکوها را پر کرده و هیجانی که در سالن مسابقات در جریان بود، اتمسفر بازی را تحت تاثیر خود قرار داده بود.
آفتاب :

لیگ جهانی والیبال مردان به میزبانی ایران تاکنون توانسته هیجان زیادی را میان مردم این کشور تولید کند، به‌ویژه آنکه بازی میان دو کشوری بود که به مدت ۳۵ سال، در فضای دیپلماتیک با یکدیگر منازعه و مخالفت داشتند.
به گزارش« آفتاب» به نقل از آژانس مطبوعات فرانسه، در حالی که طرفداران تیم ملی ایران توانستند روز گذشته با حضور در سالن ورزشی به حمایت تیم محبوب خود بپردازند، نیمی از آنها به دلیل زن‌بودنشان از این فرصت محروم شده‌اند.
هنگامی که دولت ایران اعلام کرد که برخی زنان می‌توانند برای تشویق تیم تیم ملی والیبال به سالن راه پیدا کنند، بسیاری از آنان دوباره امیدوار شدند. اما رسانه‌ها می‌گویند از مجموع ۱۲ بلیط فروش رفته، ۲۰۰ صندلی به زنان تعلق گرفته است؛  زنانی که از اقوام بازیکنان و عوامل فدراسیون بوده‌اند.
زنان اما با حضور پررنگ در شبکه‌های اجتماعی می‌خواهند تلاش کنند تا توجه دولت را با خود همراه کنند و بیشتر از آنچه در گذشته بوده، از حقوقشان دفاع کند. ممنوعیت حضور زنان ایرانی در استادیوم‌ها در حالی صورت می‌گیرد که زنان خارجی می‌توانند در سالن‌های ورزشی این کشور حضور پیدا کنند.
دولت حسن روحانی با این شعار بر سر کار آمد که اجازه ندهد تندروها مانند دولت گذشته، برای حقوق فردی ایرانی‌ها تصمیم‌گیری کنند؛ مشاور روحانی در امور زنان نیز بارها حمایت خود را از حضور زنان در ورزشگاه اعلام کرده است. اما حتی او نیز جواب درستی برای اینکه چرا زنان نمی‌توانند در ورزشگاه حضور پیدا کنند، نمی‌یابد. حرکت‌های دولت برای تحقق‌بخشیدن به اهدافش با موانع زیادی روبرو است.
نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     روزنامه ژورنال     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com