اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
۲۸۰ هزار پناهجو در سال ۲۰۱۶ به آلمان وارد شده‌اند
پنجشنبه, ۲۳ام دی, ۱۳۹۵  
اشتراک گذاری

در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) ۲۸۰ هزار نفر در آلمان تقاضای پناهندگی دادند. این تعداد به نسبت سال ۲۰۱۵ کاهشی شدید را نشان می‌دهد. در سال ۲۰۱۵ حدود ۸۹۰ هزار پناهجو خود را به آلمان رسانده و تقاضای پناهندگی کرده بودند.

وزارت کشور آلمان در برلین به نقل از محاسبات اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge) اعلام کرد که در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) شمار پناهجویان در آلمان به نسبت سال قبل از آن به شدت کاهش یافته و به ۲۸۰ هزار نفر رسیده است. گفته می‌شود که این تعداد کمتر از یک-سوم شمار پناهجویان به آلمان در سال ۲۰۱۵ میلادی است.

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان، در این باره گفت که کاهش شمار پناهجویان نشان‌دهنده‌ی آن است که “اقدامات انجام شده توسط دولت آلمان و اتحادیه اروپا نتیجه‌بخش بوده‌اند.”

وزیر کشور آلمان در این باره به قرارداد میان اتحادیه اروپا و ترکیه برای بازگرداندن پناهجویان به ترکیه اشاره کرد که در روزهای آغازین ماه آوریل سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) منعقد شد و همچنین بسته شدن مسیر بالکان برای پناهجویان در همین سال.

بیش از ۷۴۵ هزار تقاضای پناهندگی

برمبنای اطلاعات دولت آلمان در سال ۲۰۱۵ میلادی حدود ۸۹۰ هزار پناهجو به آلمان آمدند. ۷۴۵ هزار نفر از این افراد به طور رسمی تقاضای پناهندگی خود را تحویل نهادهای دولتی آلمان دادند. این شمار عظیم پناهجویان مشکلات فراوانی را برای ثبت این افراد برای اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی به وجود آورد.

بررسی این تقاضاها که در ابتدا مشکل بسیار بزرگی بود، اکنون به تدریج فرایندی مشخص به خود گرفته است. اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی در سال گذشته موفق شد به ۶۹۵ هزار پرونده پناهندگی در این کشور رسیدگی کند. رکوردی که در تاریخ آلمان برای فعالیت یک‌ساله این اداره بی‌سابقه بوده است.

نتیجه بررسی تقاضاهای پناهندگی

با تقاضای پناهندگی ۳۷ درصد این پناهجویان بر مبنای کنوانسیون ژنو (پیمان ژنو) موافقت شد. همچنین گرچه با تقاضای پناهندگی ۲۲ درصد دیگر از این تعداد موافقت نشد، اما این افراد از حمایت‌های دولت آلمان برخوردار شدند و به آنها اجازه اقامت محدود داده شد.

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان، همچنین اعلام کرد که شمار کمی به نسبت خیل بسیار زیاد پناهندگان، از آلمان خارج شده‌اند. او گفت تا پایان سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) ۵۵ هزار نفر این کشور را خودخواسته ترک کردند و ۲۵ هزار نفر نیز از این کشور اخراج شدند.

بیشتر بخوانید: وزیر کشور آلمان در پی “مراکز فدرال دیپورت” پناهجوهاوزیر کشور آلمان در پی “مراکز فدرال دیپورت” پناهجوها

بیشتر پناهجویان آلمان را در حال حاضر شهروندان سوری تشکیل می‌دهند. پس از سوریه، پناهجویان کشورهای افغانستان، عراق، آلبانی و اریتره قرار دارند.رادیوآلمان

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  دیگر عناوین خبری
  فیسبوک ما
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com