اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
چند طرح برای افزودن سپاه به فهرست سازمان های تروریستی به مجلس نمایندگان و سنا ارایه شد
پنجشنبه, ۲۳ام دی, ۱۳۹۵  
اشتراک گذاری

 

ارایه طرح معرفی سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی در سنا و مجلس نمایندگان آمریکا

تد کروز و جیم اینهاف دو سناتور جمهوریخواه روز چهارشنبه یک طرح جدید ایرایه کردند که براساس آن خواستار شدند که وزارت خارجه آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی بشناسد.

در بخشی از پیشنویس این طرح آمده، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با معیارهای قوانین آمریکا برای تشخیص یک سازمان تروریستی خارجی مطابقت دارد.

در این نامه وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا موظف شده تا بعد از تصویب این طرح، نهایتا ظرف سی روز گزارش بدهد که به نظر او سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باید در لیست گروه های تروریستی خارجی قرار بگیرد و یا اگر نه، دلایل را توضیح بدهد.

همزمان با درخواست این دو سناتور، طرح مشابهی توسط مایکل مک‌کال از اعضای مجلس نمایندگان ثبت شده است.

آقای مک کال که نماینده یکی از مناطق ایالت تگزاس در مجلس نمایندگان است، گفته، اگر یک سازمان شبیه یک گروه تروریستی باشد، مشابه یک گروه تروریستی فعالیت کند و از تروریست ها حمایت کند، آنوقت باید آن را یک سازمان تروریستی خارجی نامید.

این عضو مجلس نمایندگان افزود: آنچه آشکار است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اجازه داشته در قالب شرکت ها و شبکه قاچاقی مخفیانه از حکم رسمی بگریزد. دولت اوباما تصمیم گرفته بود که چشم بر این فعالیت ها ببندد تا توافق هسته ای پیش برود. توافقی که آیت الله خامنه ای رهبر ایران گفته بود رفتار ایران را تغییر نمی دهد.

آقای مک کال تاکید کرد: در نتیجه، سپاه قدس در سالهای اخیر گروه های مورد حمایت خود مثل حزب الله م حماس را مورد آموزش قرار داد و متحدان و امنیت ملی ما را در منطقه به خطر انداخت.

این عضو مجلس نمایندگان افزود: اکنون زمان پاسخگو دانستن آیت الله رسیده و تصویب چنین قانونی حرکت در مسیر درست است.رادیو آمریکا

——————–

دو سناتور جمهوریخواه آمریکا به همراه یکی از نمایندگان جمهوریخواه مجلس نمایندگان روز سه شنبه با ارایه‌ی چند طرح به کنگره آمریکا خواستار افزودن سپاه پاسداران و اخوان المسلمین به «فهرست سازمان های تروریستی» شده اند.

این طرح ها توسط سناتور تد کروز و سناتور جیم اینهاف، و نیز مایکل مک کال،‌ نماینده‌ی مجلس خطاب به وزیر امورخارجه‌ی آمریکا، ارایه شده اما هنوز مشخص نیست که چه وقت مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

وب سایت سناتورتد کروز، اعلام کرده است این طرح ها درصورت تصویب به آمریکا امکان می دهد تا از دسترسی این دو نهاد به منابع مالی برای ترویج فعالیت‌های تروریستی جلوگیری کند.

جمهوری اسلامی همواره اتهامات مربوط به فعالیت های تروریستی را بی اساس خوانده است.رادیو فردا

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  دیگر عناوین خبری
  فیسبوک ما
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com