اخبار / جهان / مهمترین
عملیات آمریکا در مناطق داعش با هدف دستگیری نیروهای داعش
پنجشنبه, ۲۳ام دی, ۱۳۹۵  
اشتراک گذاری

مقام‌های آمریکا از انجام یک عملیات زمینی کم سابقه نیروهای ویژه ارتش ایالات متحده با هدف دستگیری برخی از پیکارجویان افراطی گروه داعش در سوریه خبر دادند.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، این عملیات ۹۰ دقیقه‌ای روز یکشنبه در نزدیکی روستای کوچکی در حاشیه رود فرات و در محدوده شهر دیرالزور در شرق سوریه انجام شد.

به گفته منابع محلی، نیروهای آمریکایی با هلیکوپتر به منطقه آمدند و در عملیاتی، چند تن از اعضای داعش را دستگیر و سپس به همراه چند جسد از آنها، محل را ترک کردند.

مقام‌های وزارت دفاع ایالات متحده در واشنگتن نیز گفتند که نیروهای ویژه ارتش آمریکا یک خودروی حامل چند پیکارجوی داعش را متوقف و سرنشینان آن را دستگیر کردند.

به نوشته واشنگتن پست، یکی از این مقام‌های پنتاگون که نخواستند هویتشان فاش شود، گفته است در حال حاضر امکان تشریح جزئیات عملیات و هدف از انجام آن وجود ندارد.

وی با بیان این که تبادل آتش میان نیروهای آمریکایی و سرنشینان خودرو در گرفت، گفت که راننده خودرو در این درگیری کشته شد، اما آسیبی به سربازان آمریکایی وارد نشد.

جان دوریان سخنگوی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا علیه داعش، انجام عملیات هشتم ژانویه (۱۹ دی) در حومه دیرالزور را تایید، اما از ذکر جزئیات آن خودداری کرده است.رادیو آمریکا

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  دیگر عناوین خبری
  فیسبوک ما
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com