اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
حملات هوایی در ادلیب سوریه ۲۶ کشته بر جای گذاشت
چهارشنبه, ۲۰ام بهمن, ۱۳۹۵  
اشتراک گذاری

دیدبان حقوق بشر سوریه می گوید حملات هوایی به مواضع گروهی وابسته به القاعده در شمال غربی سوریه منجر به کشته شدن ۲۶ نفر شده که اغلب غیرنظامی بوده اند.

آژانس خبری فرانسه به نقل از دیدبان حقوق بشر سوریه گفت در بامداد روز سه شنبه ۱۹ بهمن، دستکم ۱۰ حمله هوایی به مقر اصلی گروه «جبهه فتح شام» و محله های اطراف آن در استان ادلیب در شمال غربی سوریه صورت گرفت.

رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن، گفت کشته شدگان شامل «۱۶ غیرنظامی می شود که اکثریت آنها زنان و کودکان بوده اند.» عبدالرحمن افزود آمار کشته شدگان می تواند افزایش یابد چراکه امکان دارد برخی از آنها زیر آوار مانده باشند.

دیدبان حقوق بشر سوریه گفت این حملات هوایی احتمالا یا توسط جندگنده های روسیه به پشتیبانی دولت اسد و یا از سوی ائتلاف هوایی مورد حمایت آمریکا صورت گرفته اند.

دولت روسیه در واکنشی سریع به این خبر، هر گونه نقش روسیه در این حملات هوایی را تکذیب کرد. وزیر دفاع روسیه با کذب خواندن گزارش ها مبنی بر نقش روسیه در این حملات، در بیانیه خود گفت «هواپیماهای ارتش روسیه از آغاز سال ۲۰۱۷ تا کنون به ادلیب حتی یک بار نیز حمله نکرده اند.»

جبهه فتح شام که پیشتر تحت عنوان «جبهه نصرت» از القاعده منشعب شده و در اوایل سال ۲۰۱۶ نیز رسما خود را به عنوان شاخه القاعده در سوریه معرفی کرده بود، بعدها مدعی شد هر گونه وابستگی خود به نهادی خارجی را قطع کرده است اما هیچگاه به جدایی خود از گروه تروریستی القاعده رسما اقرار نکرد.

این گروه که تنها گروه مسلح مخالف دولت اسد در استان ادلیب محسوب می شود، در چند هفته اخیر تحت فشارهای فزاینده قرار گرفته است.

همچنین بمباران مواضع این گروه در ادلیب در ماه های اخیر افزایش یافته که از جمله آن می توان اشاره کرد به حملات هوایی آمریکا به یک پایگاه نظامی این گروه در ادلیب در ماه ژانویه که منجر به کشته شدن ۱۰۰ پیکارجوی این گروه شد.رادیو آمریکا

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com