اخبار / ایران / کارگری / مهمترین
نامه تعدادی از فعالین کارگری بافق به مدیرعامل شرکت سنگ آهن. در باره تشکل
یکشنبه, ۲۹ام اسفند, ۱۳۹۵  
اشتراک گذاری

بافق فردا:نامه تعدادی از فعالین کارگری بافق به مدیرعامل شرکت سنگ آهن

جناب آقای عسکری باقرآبادی
مدیرعامل محترم شرکت سنگ آهن مرکزی بافق
با سلام و دعای خیر
احتراما مصاحبه حضرتعالی را در سایت وزین «بافق فردا» را خواندیم مواردی را درباره انجمن صنفی بیان فرموده بودید ایکاش قبل از انجام چنین مصاحبه ای لااقل یه تحقیق کوچک انجام می دادید که ما علی رغم میل باطنی و به جهت شفاف سازی مجبور به پاسخگویی نمی شدیم.
فرموده بودید که دو مرحله انتخابات برگزار شد اما مورد استقبال قرار نگرفت باید به استحضار برسانیم که هم شما و هم اداره کار می دانستید که کارگران نسبت به تشکیل شورای اسلامی کار با توجه به عملکرد ضعیف شورها مود استقبال قرار نمی گیرد و خوب می دانید عدم استقبال کارگران از شورای اسلامی کار بدلیل رغبت آنهت جهت تشکیل انجمن صنفی کارگران است حال مراجعه یکی از مدیران شما به اداره کار استان جهت جلوگیری از تشکیل انجمن را هنوز هضم نکرده ایم .
فرموده بودید اگر بررسی کنید هیچ شکایتی در اداره کار بافق و یزد پیدا نمی کنید. چرا به این فکر نکرده اید شاید هم فضا به گونه ای شده که هیچ کارگری بخاطر ترس از آینده شغلیش این ریسک رانمی کند وباید بسازد و بسوزد فضا آنقدر ملتهب است که ما امضا کنندگان هم که برای خود ادعا نترس بودن را هم داریم و از کارگران فعال هستیم بخاطر این فضاها جرات انتشار نام را خود را نداریم .
فرموده بودید خود مدافع حق و حقوق کارگر هستید و هر تصمیمی تا جزء ترین مد نظر مدیر است . آیا خبر دارید در مورد روزمزد دایم کردن بچه ها بعد از دو سال چه سختگیریها نابجا که انجام نمی شود( تا کنون احکام کمتر از ۱۰۰ نفر از ۱۶۰۰ نفر صادر شده ) ایا به نظر شما این روزمزد کردن در یک شرکت خصوصی از تبدیل وضعیت کردن در زمانی که شرکت دولتی بود سخت تر است یادتان است که تبدیل وضعیت به ان مهمی در کمتر از یک سال بیشتر طول نکشید .
فرموده بودید تفکر شورای کارگری به طور کامل در ایران جا نیفتاده و زود با احساسات داخل فازهایی می شویم که باعث صدمه زدن به کارگر می شود این سوالات راداریم در طول ۶ سال مدیریت مهندس احمدیه که دوران بسیار حساسی بود مگر تعامل بسیار خوبی بین مدیریت و انجمن نبود مگر در سال ۹۰ که این انجمن نبود که مسایل را به خوبی مدیریت کرد؟! آیا با اتحاد و همدلی که به وجود آورد باعث افتخار و بالندگی شهرستان نشد؟ درسال ۹۳ که دیگر این تشکل کارگری بخاطر سیاستهای شما وجود نداشت چه بی احترامی ها چه رسوایی ها و چه شرمساریها برا شما و شهرستان صورت نگرفت ؟! مظمن باشد سال ۹۳ انجمنی که متاسفانه حضرتعالی باعث به حاشیه رفتنش شدید اگر وجود داشت مانند سال ۹۰ احساسات کاذب کارگران را درست هدایت و مدیریت کرده بود .
اما سخن پایانی گفته بودید که سه سال سکوت کنید ما پنج سال سکوت کردیم اما پیشنهاد میکینم بجای مد نظر قراردادن مسایل ریز کارگری فکر و ذکرتان معطوف به مسایلی چون گندله – فولاد و … کنید.
اجازه بدهید انجمن صنفی کارگران که میتواند بال برای شما باشد نه وبال تشکیل گردد.استخدام کارگرها تسهیل یابد و رابطه تان و ذهنیتان درباره فعالیتهای کارگری مثبت باشد . زود واکنش نشان ندهید . زود شکایت نکنید چرا که سنگ آهن ملک شخصی هیچ کس نیست اگر قبول دارید که این کارگران صاحبان اصلی این شرکت هستند . پس بهشون حق بدهید که نسبت به اینده خود و تغییراتی که در اینده نزدیک در حال رخ دادن است حساس باشند .
تعدادی از کارگران فعال

۱۶ اسفند

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  دیگر عناوین خبری
  فیسبوک ما
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com