اخبار / ایران / زنان / سیاسی / مهمترین
به دلیل عدم اجازه ورود بانوان به سالن؛ فدراسیون والیبال ایران در آستانه محرومیت
سه شنبه, ۱۲ام اردیبهشت, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

پارسینه:فدراسیون والیبال ایران بار دیگر تبدیل به تیتر یک اخبار ورزشی دنیا شد ، این بار اما نه به دلیل موفقیت در عرصه جهانی بلکه به دلیل احتمال محرومیت از مسابقات بین المللی و جهانی.

 مسابقات والیبال جوانان آسیا در اردبیل، پیش از آغاز مسابقات تمامی مجوزهای لازم برای ورود بانوان را کسب کرده بود و این نوید و اطمینان را به فدراسیون جهانی والیبال نیز داده بود که نواقص برطرف خواهد شد، در آخرین لحظات اما، مسئولان برگزاری در تصمیمی عجیب، چند هزار بانویی که به قصد تماشای بازی‌ها از شهر‌ها و استان‌های همجوار آمده بودند را از ورود به ورزشگاه منع کردند و با جواب‌هایی مبهم و بی‌اساس، دوباره نشان دادند که تصمیم ممنوعیت ورود بانوان به ورزشگاه‌ها قانونی نبوده و تصمیم‌های شخصی اصلی‌ترین دلیل این اتفاقات بوده است.
سیاری از مردم، طبق اطلاعیه‌های قبلی فدراسیون والیبال و با اعتماد به اطلاعیه های فدراسیون والیبال مبنی بر آزاد بودن ورود بانوان از استان های مجاور برای این دیدن این رقابت ها از سالن برگزاری مسابقات، وارد اردبیل و مجموعه ورزشی رضازاده شدند تا از معدود موقعیت‌های حضور در استادیوم‌های ورزشی نهایت استفاده را ببرند، اما باز هم دخالت‌های نامشخص از طرف منابعی نامشخص، دست بانوان ایرانی را در پوست گردو گذاشت؛ تا چند هزار نفری که امروز برای تماشای بازی‌های والیبال با شور و اشتیاق بالا خود را به سالن حسین رضازاده رسانده بودند، دست خالی به خانه برگردند.
 بدون این که کسی پاسخگوی وضعیت آن‌ها باشد. گویا حتی در جواب سوال‌های بانوان درباره چرایی این تصمیم ناگهانی، مسئولان حاضر در محل مسابقات با بدرفتاری جواب‌هایی مبهم و نامشخص به آن‌ها داده‌اند که ناراحتی مردم اردبیل را دو چندان کرده است.
با توجه به موضع مشخص فدراسیون جهانی والیبال و هشدار رسمی نسبت به حضور بانوان در ورزشگاه‌ها، باید دید در ادامه مسابقات تکلیف تصمیم فدراسیون والیبال چه خواهد شد. آیا طبق قانون، بانوان اجازه حضور در ورزشگاه را دریافت می‌کنند؛ یا با تصمیم‌های خودسرانه ممنوعیت ورود ادامه پیدا خواهد کرد.
نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com