اخبار / ایران / سیاسی / کارگری / مهمترین
فوت هزار و ۶۴۵ نفردر حوادث حین کار سال گذشته: افزایش ۱۰ درصدی
چهارشنبه, ۲۷ام اردیبهشت, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

پزشکی فانونی حکومت:هزار و ۶۴۵ نفر سال گذشته در حوادث کار جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با سال ۱۳۹۴ کهآمار تلفات حوادث کار یک هزار و ۴۹۴ نفر بود که ۱۰.۱ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی،‌ در سال گذشته یک هزار و ۶۲۳ مرد و ۲۲۲ زنبر اثر حوادث کار جان خود را از دست دادند که بیشترین آن ها در تهران با ۳۹۹، فارس با ۱۱۲ و خراسان رضوی با ۱۰۹ جان باخته اند.
در این مدت همچنین استان های کهگیلویه و بویراحمد با ۹ ، خراسان شمالی با ۱۰ و خراسان جنوبی با ۱۲ فوتی کمترین آمار تلفات حوادث کار را داشته اند.
در سال گذشته سقوط از بلندی بیشترین دلایل مرگ در حوادث کار را به خود اختصاص داد که با ۴۹.۵۵ درصد تلفات در رتبه اول مرگ و میر ناشی از حوادث کار قرار می گیرد. در این سال ۶۷۵۵ نفر به اثر سقوط از بلندی در حین کار جان خود را از دست داده اند.
پس از سقوط از بلندی اصابت جسم سخت با ۳۷۵ فوتی در رتبه دوم دلایل مرگ در حوادث کار قرار می گیرد که ۲۷.۴ درصد از تلفات حوادث کار را شامل می شود.
کمبود اکسیژن (۱۰۶ فوتی) ، برق‌گرفتگی (۲۱۸ فوتی) ، سوختگی (۱۱۹ فوتی) و سایر موارد (۱۵۲ فوتی از دیگر دلایل مرگ در حوادث کار هستند.
در سال گذشته ۲۷ هزار و ۸۹۲ مصدوم نزاع به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند که در مقایسه با سال قبل از آن ۱.۴ درصد بیشتر شده است.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  دیگر عناوین خبری
  فیسبوک ما
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com