اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
آمریکا: از نیروهای خود در سوریه دفاع می‌کنیم
شنبه, ۳۰ام اردیبهشت, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا گفت بمباران کاروان شبه‌نظامیان وابسته به رژیم اسد در نزدیکی مرز این کشور با اردن و عراق در جهت افزایش جنگ داخلی سوریه نیست، ولی آمریکا از نیروهای خود در این کشور دفاع می‌کند.

یک مقام مسئول آمریکایی تاکید کرد نیروی هوایی این کشور یک کاروان شبه نظامیان وابسته به رژیم اسد را در نزدیکی مرز سوریه با عراق و اردن بمباران کرده است.

این مقام افزود این کاروان را در نزدیکی گذرگاه التنف و زمانی که به نیروهای مورد حمایت آمریکا نزدیک می‌شد بمباران کرده است.

به گفته نیروهای انقلاب سوریه، شبه نظامیان وابسته به رژیم اسد در حال حرکت به سمت مقر ارتش «مغاویر الثوره» از یکان‌های ارتش آزاد سوریه بودند. این نیروها در منطقه التنف در نزدیکی مرز مستقر بودند و کار تامین امنیت منطقه از خطر داعش را بر عهده داشتند.

مقام مسئول در وزارت دفاع آمریکا گفت: «این کاروان به اخطارها برای نزدیک نشدن به نیروهای ائتلاف در التنف توجه نکرد و سرانجام سر کاروان مورد حمله هوایی قرار گرفت».

این حمله بعد از آن صورت گرفت که نیروی هوایی آمریکا به سمت نیروهای وفادار به رژیم بشار اسد به عنوان هشدار شلیک کرد.

یک مقام مسئول در هیات مخالفان مسلح سوریه که مورد حمایت وزارت دفاع آمریکا قرار دارد روز پنجشنبه گفت که جنگنده‌های ائتلاف کاروان ارتش سوریه و گروه‌های مورد حمایت ایران را که به سمت پایگاه التنف در جنوب سوریه در حرکت بودند را مورد حمله قرار داد. این پایگاه محل تمرکز نیروهای ویژه آمریکا است.

مزاحم السلوم، فرمانده نیروهای گروه «مغاویر الثوره» گفت جنگنده ها بعد از آنکه این کاروان به ۲۷ کیلومتری پایگاه رسید اقدام به بمباران کردند.

او افزود که نیروهای مخالفان سوریه به نیروهای ائتلاف اعلام کرد که از سوی «ارتش سوریه و ایرانی‌ها در منطقه مورد حمله قرار گرفته است و نیروهای ائتلاف به کاروان حمله و آن را نابود کردند».

ارتش رژیم سوریه و نیروهای وابسته به آن به تازگی در منطقه نزدیک به مرز اردن و عراق مستقر شده‌اند العربیه

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com