اخبار / ایران / مهمترین
آغاز فعالیت معدن زمستان یورت با ۲۰۰ کارگر
شنبه, ۱۳ام خرداد, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

،«حسینقلی قوانلو» رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان  در گفت‌وگو با سایر رسانه‌ها گفته است: در حادثه  انفجار معدن زمستان یورت  که در روز ۱۳ اردیبهشت ماه اتفاق افتاد تنها بخشی از تونل‌های این واحد معدنی تخریب شده  و مابقی تونلها با احتمال وقوع انفجار فعالیت آنها متوقف شده بود.

او با بیان این که از حدود ۲ هفته دیگر کارگران در بخش‌های زیرین معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر فعالیت خود را از سر خواهند گرفت، گفت: با توجه به برقراری ایمنی در بخش‌های زیرین و برخی تونل‌های این معدن احتمالا از حدود ۲ هفته دیگر فعالیت کارگران این معدن از سر گرفته خواهد شد.

وی در ادامه درباره  وضعیت کنونی کارگران و جانباختگان معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر اظهار کرد: درحال حاضر مستمری جانباختگان این معدن به خانواده‌های آن‌ها پرداخت شده که این مستمری تا سقف ۲۴ میلیون تومان برای برگزاری مراسمشان پرداخت شده است.

افزود: از سوی دیگر در بحث بیمه این افراد باید گفت این موضوع درحال پیگیری بوده و بعد از مشخص شدن تکلیف انحصار وراثت این عزیزان کارهای بیمه افراد متوفی انجام خواهد شد لذا پول بیمه آن‌ها آماده تحویل به بازماندگانشان است.

وی ادامه داد: فعالیت و بازدیدهای کمیته حقیقت یاب همچنان ادامه دارد و قرار است ظرف یک هفته آینده بازدید مجددی از این معدن صورت گیرد و نتایج نهایی دلایل بروز حادثه را اعلام کنند.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت گلستان، ادامه داد: تمامی کارگرانی که در این معدن مشغول فعالیت بوده‌اند به بیمه بیکاری معرفی شده و امیدواریم از حدود ۲۵۰ نفر کارگر این معدن در آینده نزدیک حدود ۲۰۰ نفر از آنها به محل کار خود باز خواهند گشت.

وی تصریح کرد: این معدن دارای تونل‌های مختلفی بوده و تنها بخشی از تونل‌های آن آسیب دیده است اما به دلیل مسائل امنیتی مانند احتمال انفجار مجدد از فعالیت در تمامی تونل‌ها جلوگیری شد و تا زمان برقرار نشدن ایمنی در این معدن فعالیتی در آن‌ها انجام نخواهد شد البته با توجه به تامین ایمنی و نبود مشکل در تونل‌های زیرین، احتمالا حدود هفته آینده برخی از این تونل‌ها آماده بازگشت به تولید خواهند شد و کارگران در آن فعالیت خواهند کردایلنا

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com