اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
۳۵ شکایت حقوقی علیه ماموران پلیس در هامبورگ
جمعه, ۲۳ام تیر, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

در جریان نشست سران گروه جی ۲۰ (G-20) یا گروه بیست اقتصاد بزرگ جهان در هامبورگ، درگیری‌های شدیدی میان ماموران پلیس و تظاهرکنندگان درگرفت. تاکنون ۳۵ شکایت علیه ماموران انتظامی تحویل دادگاه‌های آلمان شده است.

یکی از مقامات امور داخلی شهر هامبورگ تایید کرد که تا کنون ۳۵ شکایت علیه ماموران پلیس شهر هامبورگ به دادگاه های این کشور تحویل داده شده است. ۲۷ مورد این شکایت‌ها عنوانِ ضرب و شتم در حین خدمت را دارند.

تعداد ۳۵ شکایت مربوط به روز پنج‌شنبه (۲۲ تیر / ۱۳ ژوئیه) است و مقامات دولتی در هامبورگ بر این نظرند که شمار شکایت‌ها افزایش خواهد یافت. روزنامه آلمانی “دی ولت” پیشتر در باره چهار مورد شکایت از ماموران پلیس گزارش داده بود.

انتقادها از عملکرد ماموران پلیس

پس از آشوب‌ها و ناآرامی‌های گسترده در جریان نشست گروه ۲۰ بحث‌های گسترده‌ای در باره این‌که چه کسی مسئول ناآرامی‌ها بوده افزایش یافت و بیشتر انگشت‌ها به سمت شهردار شهر هامبورگ نشانه ‌رفت.

بیشتر بخوانید: درگیری شدید پلیس آلمان با معترضان نشست گروه ۲۰ در هامبورگ

منتقدان بر این نظرند که نیروهای پلیس در جریان نشست سران گروه ۲۰ (G-20) در هامبورگ، از عهده کنترل تظاهرکنندگان بر نیامدند. آنها گویا به تظاهرات آرام نیز حمله کردند و با استفاده از اسپری‌های فلفل و خودروهای آب‌پاش به تظاهرکنندگان حمله‌ور شده و سعی در پراکنده کردن آنها داشتند.

در مجموع ۱۹ هزار مأمور پلیس در جریان برگزاری نشست جی‌۲۰ وظیفه تأمین امنیت را در هامبورگ بر عهده داشتند.

بیشتر بخوانید: هامبورگ: شهری در تب‌و‌تاب آغاز یک نشست بزرگ

اولاف شولتس، شهردار هامبورگ، از ماموران پلیس آلمان دفاع می‌کند. او در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه رادیویی شمال آلمان (NDR) اعلام کرد که خشونت از طرف ماموران پلیس انجام نشده است. او در ادامه گفت: «من این ادعا را به شدت رد می‌کنم.»

شهردار هامبورگ که عضو حزب سوسیال دمکرات آلمان است پیشتر از اقدامات پلیس در جریان نشست سران گروه ۲۰ (G-20) در هامبورگ دفاع کرده بود. اولاف شولتس همچنین این انتقاد را نپذیرفت که نیروهای پلیس برای برخورد با چنین تظاهراتی آمادگی کامل نداشتند.نشست سران کشورهای گروه ۲۰ در روزهای جمعه و شنبه (۷ و ۸ ژوئیه/ ۱۶ و ۱۷ تیر) در هامبورگ برگزار شد. معترضان به این نشست اما چندروز قبل از این تاریخ وارد این شهر شدند. شهر هامبورگ در جریان این نشست صحنه‌ شدیدترین درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و پلیس با معترضان بود.رادیو آلمان

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com