اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
۵۵ مهاجر دیگر که عمدا به آب انداخته شدند، کشته شدند
پنجشنبه, ۱۹ام مرداد, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

بی بی سی:سازمان ملل متحد می‌گوید ۵۵ مهاجر دیگر که عمدا در آب‌های سواحل یمن به آب انداخته شده‌اند، کشته شده‌اند. این دومین بار از چهارشنبه ۹ اوت است که قاچاقچیان، مهاجران را به آب انداخته‎اند تا به دست ماموران گرفتار نشوند.

به گفته سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجرت وابسته به سازمان ملل متحد این موارد “می‌تواند آغاز روند تازه‌ای” باشد.

وی می‌افزاید که “قاچاقچیان می‌دانند که چنین وضعیتی می‎تواند برای آنها خطرناک باشد و ممکن است به آنها شلیک شود، به همین دلیل مهاجران را به آب می‎اندازند.”این سازمان روز گذشته نیز جسد ۲۹ مهاجر را در گورهای کم عمق در ساحل پیدا کرد.

سازمان بین‌المللی مهاجرت در بیانیه‌ای گفته است میانگین سنی مهاجران سوار بر قایق از اتیوپی و سومالی ۱۶ سال بوده است. این عده امیدوار بودند از یمن خود را به کشورهای حاشیه خلیج فارس برسانند.

اما امروز، پنجشنبه ۱۰ اوت تنها ۵ جسد پیدا شده و طبق گزارش‌ها ۵۰ نفر مفقود شده‌اند که گمان می‌روند مرده باشند.

یمن با وجود جنگ و بحران انسانی، از نگاه بسیاری از مردم آفریقا دروازه‌ای به کشورهای ثروتمند خلیج فارس یا اروپاست و هزاران نفر از آنها هرسال در قایق‌های مملو از مسافر این مسیر را طی می‌کنند.

به تخمین سازمان بین‌المللی مهاجرت در سال جاری تا کنون ۵۵ هزار نفر شاخ آفریقا را به سوی یمن ترک کرده‎‌اند که بیش از نیمی کمتر از ۱۸ سال دارند و یک سومشان زن هستند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com