اجتماعی / ایران / سیاسی / کارگری / مهمترین
نتیجه معاینه در بیمارستان؛ رضا شهابی «توانایی تحمل زندان» را ندارد
یکشنبه, ۱۲ام آذر, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

RadioFarda

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه اعلام کرد که پزشک متخصص بیمارستان امام خمینی اعلام کرده است که رضا شهابی،‌عضو زندانی هیئت مدیره این تشکل، به دلیل بیماری‌هایش توانایی ‌تحمل زندان را ندارد.

به نوشته کانال تلگرامی سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه، ‌آقای شهابی روز شنبه ۱۱ آذر به دلیل «سردردهای مداوم و بی حسی پاهایش» با دستبند از زندان رجایی شهر به بیمارستان امام خمینی انتقال یافت و پس از معاینه دوباره به زندان بازگردانده شد.

بر اساس این گزارش، «پزشک متخصص مغز و اعصاب پس از معاینه و بررسی نتیجه سی تی اسکن و ام آر آی تشخیص داد که رضا شهابی توانایی تحمل زندان ندارد».

پیشتر گزارش‌ها حاکی از آن بود که رضا شهابی بیماری های دیگری دارد؛ ‌از جمله کلیه‌هایش‌ عفونت کرده و تکرر ادرار شدید دارد.

به گفته سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه، بیماری های جسمی این فعال کارگری «ناشی از ضرب و شتم ماموران امنیتی هنگام بازداشت در سال ۸۹ و ضرب و شتم هنگام بازجویی» است. این اتهام پیش از این بارها تکرار شده است. با این همه، ‌مقام‌های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران پاسخی به آن نداده‌اند.

پیش از این گفته شده بود آقای شهابی از ناحیه مهره‌های گردن، دچار آسیب جدی شده‌است.

به طور معمول، مقام‌های جمهوری اسلامی ایران اتهام مربوط به شکنجه در زندان‌های ایران را رد می کنند. اما سازمان‌های حقوق بشری و اتحادیه‌های صنفی با ارائه شواهد و مدارکی، اظهارنظر آنان را مردود دانسته‌اند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه با توجه به اینکه دوره محکومیت رضا شهابی پایان یافته است و «برای آزار و اذیت بیشتر و به‌طور فراقانونی همچنان زندانی است»‌ خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط او شد.

رضا شهابی در ۱۸ مرداد سال جاری تحت فشار دادستانی خود را به زندان رجایی شهر کرج معرفی کرد، متوجه شد که مرخصی پزشکی‌اش که از سوی پزشکی قانونی تجویز شده بود، از سوی دادستانی مردود شناخته شده است و باید ۹۶۸ روز دیگر در زندان بماند. رضا شهابی نیز در واکنش به این موضوع اعتصاب غذا کرد.

وی روز پنجم مهر، پس از ۵۰ روز اعتصاب غذا، ‌در پی درخواست خانواده‌اش، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه و برخی دیگر از تشکل‌های کارگری در ایران و جهان و همچنین به دنبال قول یک «مقام ارشد امنیتی» برای رسیدگی جدی به خواسته‌اش به اعتصاب غذای خود پایان داد.

این عضو زندانی هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه خواستار لغو حکم زندان ۹۶۸ روزه خود است.

تاکنون شماری از تشکل‌های کارگری در ایران و نیز فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل، ‌کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری و اتحادیه جهانی کارگران صنعتی خواستار آزادی رضا شهابی شده‌اند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com