اجتماعی / ایران / زنان / سیاسی / مهمترین
اعتراض وزیر آموزش و پرورش ایران به طرح فرمانده بسیج برای مدارس
یکشنبه, ۲۴ام دی, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

RadioFarda

وزیر آموزش و پرورش دولت حسن روحانی در پیامی در شبکه توییتر به گفته فرمانده بسیج برای به کارگیری اعضای این نیروی نظامی در مدارس سطح کشور اعتراض کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، فرمانده بسیج ایران روز پنج‌شنبه هفته گذشته از طرحی برای به کار گماردن اعضای این نیرو در مدارس برای «یاری رساندن در کارهای تربیتی» خبر داده بود.

بر اساس توضیح غلامحسین غیب‌پرور، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، طرحی هفت ساله با عنوان «شهید بهنام محمدی» قرار است از سال آینده در مدارس ایران اجرا شود.

طبق این طرح، «از هر مسجد دو یا سه بسیجی به کمک اولیا و کادر آموزشی مدارس می‌روند تا آنان را در کارهای تربیتی یاری رسانند».

به گفته آقای غیب‌پرور، این طرح در آغاز اجرا «یک میلیون دانش‌آموز» را تحت پوشش خود قرار داده و هفت سال به طول خواهد انجامید.

به عقیده آقای غیب‌پرور، «مدارس ما قبل از آموزش باید کانون تربیت باشند و کشوری که مردمان تربیت‌شده و فهیم داشته باشد دیگر دشمنان در آن نفوذ و رسوخ نخواهند داشت».

در واکنش به این خبر که روز پنج‌شنبه، ۲۱ دی‌ماه، منتشر شد، وزیر آموزش و پرورش در توییتی تاکید کرده که برای اجرای هر برنامه‌ای باید از این وزارتخانه مجوز کسب شود.

محمد بطحایی در توییت خود نوشته است: «لطفا مردم را بی‌جهت و به هر بهانه‌ای نگران نکنید! اجرای هر برنامه‌ای توسط هر نهادی در مدرسه باید با اجازه و هماهنگی آموزش‌وپرورش باشد».

سخنان رئیس سازمان بسیج مستضعفین درباره این طرح، چند روز پس از تجمع‌ها و تظاهرات سراسری در ایران و بازداشت شماری از دانش‌آموزان و همچنین کشته شدن دست‌کم دو دانش‌آموز ابراز شد.

در همین زمینه، وزیر آموزش و پرورش ایران روز ۱۹ دی درباره حضور برخی از دانش‌آموزان در تظاهرات گفت: «حضور برخی از دانش‌آموزان در حوادث اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی بوده است».

تاکنون مقام‌های جمهوری اسلامی ایران آمار مشخصی از دانش‌آموزان بازداشتی اعلام نکرده‌اند، ولی محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون اصلاح‌طلبان مجلس موسوم به «فراکسیون امید»، روز ۲۰ دی گفته بود که تمامی دانش‌آموزان جز تعداد بسیار کمی آزاد شده‌اند.

بهنام محمدی، نوجوان بسیجی،‌ در مهرماه سال ۵۹ در جریان حمله نیروهای عراقی به خرمشهر کشته شد.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com