نسخه چاپی / وب سایت خبری - تحلیلی روزنه

 
آخرین اطلاعیه ها / ایران
هفت تپه: بازگشت دو کارگر اخراجی، محکومیت اسد بیگی و وعده پرداخت حقوق- اسماعیل بخشی و سالارپور را هم بازمیگردانیم!
اشتراک گذاری

امروز ۲۵ مهر کارگران نیشکر هفت تپه در بیستمین روز اعتراض خود با تاکید بر مطالبات کارگران فصلی و تمدید قراردادهایشان و دیگر مطالباتشان مقابل مدیریت تجمع کرده و سپس با شعار کارگر می میرد ذلت نمی پذیرد صدای اعتراض خود را بلند کردند.

همچنین روز گذشته ۲۴ مهر یک روز مهم در اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه بود. در این روز این کارگران با استقبال از ایمان اخضری و محمد خنیفر دو کارگر اخراجی به کار، با بوق زدن های ممتد در محل سنگر تجمع کردند و از موفقیت هایشان سخن گفتند. از اینکه با یک باند بزرگ مافیایی در افتادند که کوچکترین آن شریعتی استاندار خوزستان بود و با اتحاد خود موفق شدند. تاکید نمایندگان کارگران این بود که این موفقیتها همگی نتیجه متحدانه اعتراض کردند آنان بوده و با همین اتحاد دیگر مطالباتشان و بازگشت به کار دو همکار اخراجی دیگر خود اسماعیل بخشی و سالارپور و پرداخت حقوقها و لغو پرونده امنیتی زیلابی، آزادی سپیده قلیان را نیز دنبال خواهند کرد. در این سخنان کارگران با ارج گذاشتن به نقش اسماعیل بخشی چهره محبوب کارگری بعنوان شروع کننده این راه و برپا کننده سنگر نیشکر هفت تپه بر ادامه اعتراضاتشان برای بازگشت به کار وی و سالارپور تاکید کردند.

بدین ترتیب تا همین جا کارگران نیشکر هفت تپه موفقیتهای مهمی داشته اند. اما این کارگران پیگیر اجرایی شدن دیگر مطالباتشان و در راس آنها تعیین تکلیف فوری مالکیت شرکت و شفاف سازی قیمت واگذاری شرکت هستند. بعلاوه پرداخت فوری حقوق های معوقه و مطالبات عرفی و قانونی، تسریع در انجام عملیات کشت و اُورهال- تعمیر کارخانه، تمدید قراردادی فصلی ها، بازگشت به کار پولهای به سرقت رفته توسط باند اسدبیگی، از دیگر مطالبات اعلام شده آنان است که در تجمعات و در اعتراضاتشان همواره بر روی آنها تاکید کرده اند.

بنا بر خبر ها به کارگران وعده پرداخت دستمزدهای معوقه داده شده و گفته شده که طی یک ماه آینده مالکیت شرکت نیز به هفت طرح واگذار میشود. اما کارگران به هیچ وعده و وعیدی اعتماد ندارند و اعلام کرده اند که تا وقتی مطالبات آنها تماما پاسخ نگیرد به اعتراضاتشان ادامه خواهند داد. یک نقطه قدرت نیشکر هفت تپه اتحاد ۵ هزار نفره آنها و عملکرد شورایی و انتخاب مجمع نمایندگی خود بعنوان تشکل واقعی خود آنهاست و بدین ترتیب این کارگران با گل گرفتن در شورای ضد کارگری اسلامی، این نهاد دست ساز حکومتی، شورای واقعی خود را شکل دادند و با اتکاء به این قدرت و تصمیم گیری جمعی با نظارت شورایی بر مدیریت شرکت تاکید دارند. از تجربیات کارگران نیشکر هفت تپه باید آموخت. زنده باد کارگران نیشکر هفت تپه!

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۵ مهر ۱۴۰۰ ، ۱۷ اکتبر ۲۰۲۱

 
 
https://rowzane.com/news/iran/article=235050