آتنا فرقدانی، کارتونیست منتقد به ۶ سال زندان محکوم شد

محمد مقیمی، وکیل آتنا فرقدانی، کارتونیست منتقد می‌گوید که موکلش «از سوی شعبه ۲۶ دادگاه به اتهامات توهین به مقدسات به ۵ سال و تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس محکوم» شده است.

او امروز ۲۱ خرداد در شبکه اجتماعی ایکس نوشت حکم به خانم فرقدانی ابلاغ شده است. به گفته او «این دادگاه نمایشی به بهانه تعدد جرایم، اشد مجازات را در دو اتهام یاد شده در نظر گرفته است».

چند روز قبل آقای مقیمی خبر داده داده بود که خانم فرقدانی پس از بازداشت مورد «ضرب و جرح» قرار گرفته و به دلیل خودداری زندان شهر ری (قرچک) از پذیرش او، به زندان اوین منتقل شده است.

آقای مقیمی، در توضیح دلیل خودداری زندان شهرری از پذیرش خانم فرقدانی نوشته بود: «به نظر می‌رسد این امتناع از پذیرش به دلیل آثار شکنجه (ضرب و جرح) بر روی صورت و بدن وی بوده است».

خانم فرقدانی که فارغ التحصیل رشته نقاشی از دانشگاه الزهرا است، در سال ۱۳۹۳ به خاطر کشیدن طرحی از نمایندگان مجلس از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد منع و به زندان محکوم شد.

در ماه مرداد ماه ۱۳۹۴ شبکه‌ بین‌المللی مدافع حقوق کاریکاتوریست‌، جایزه‌ شجاعت در کشیدن کاریکاتور را به آتنا فرقدانی اهدا کرد. بی بی سی

اینرا هم بخوانید

قیمت دلار در بازار آزاد به ۶۱ هزار تومان رسید. دلار درصرافی های دولتی بالای ٤٦هزار تومان شد

رسانه های حکومتی روز دوشنبه ٤ تیرماه گزارش دادند قیمت دلار در بازار آزاد به …