آغاز افزایش کرایه های حمل و نقل عمومی از امروز.اتوبوس٤١ درصد، مترو ٢٥ درصد و تاکسی ٤٥ درصد

کرایه حمل و نقل عمومی از اول اردیبهشت افزایش می یابد. میزان افزایش کرایه اتوبوس حداکثر ۴۱ درصد است.این میزان افزایش در مورد مترو و تاکسی به ترتیب حداکثر ۲۵ درصد و ۴۵ درصد اعلام شده است. این ارقام در مقایسه با نرخ‌های پارسال (۱۴۰۱) اعلام شده‌اند.

قیمت بلیت مترو در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

بر اساس تصمیم اعضای شورای شهر تهران کمترین بهای کارت بلیت مبلغ دار برای مسافران داخل شهری و با مسافت طی شده تا ۲ کیلومتر مبلغ ۲ هزار و ۸۵۰ تومان است یعنی برای ورود به مترو باید بلیت با این قیمت پایه خریداری شود. همچنین از آنجایی که بهای بلیت مترو به صورت پیمایشی محاسبه می‌شود در صورت پیمایش هر کیلومتر بیشتر، ۱۴۷ ریال به نرخ کرایه اضافه خواهد شد. همچنین بر اساس مصوبه تصویب شده نرخ کرایه سفر‌های با مسافت بالاتر از ۳۴ کیلومتر برای سال ۱۴۰۲ معادل نرخ کرایه سفر با مسافت تا ۳۴ کیلومتر خواهد بود.

علاوه بر تعیین بهای بلیت مترو داخل تهران شورای شهر بهای بلیت مترو هشتگرد و فرودگاه امام خمینی (ره) را نیز تعیین کرده است که بر این اساس مسافران این ایستگاه‌ها باید بدانند از امروز بهای بلیت برای مسافران ایستگاه شهید سپهبد قاسم سلیمانی (هشتگرد) ۸ هزار و ۲۰۰ تومان و برای مسافران ایستگاه فرودگاه امام خمینی (ره) ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان است.

میزان افزایش بی‌آرتی و اتوبوس‌های معمولی اعلام شد

علاوه بر قیمت بلیت مترو، بهای بلیت اتوبوس نیز از امروز با رشد مواجه است به طوری که در خطوط اتوبوس تندرو بخش عمومی نرخ پایه ورودیه مبلغ هزار و ۸۰۰ تومان تا پیمایش ۵ کیلومتر است و به ازای هر ۵ کیلومتر ۴۰۰ تومان اضافه خواهد شد. همچنین در خطوط عادی بخش خصوصی مبلغ ورودیه هزار و ۸۰۰ تومان تا پیمایش ۲ و نیم کیلومتر است که به ازای هر ۲ و نیم کیلومتر ۴۰۰ تومان اضافه خواهد شد.

کرایه تاکسی در سال جدید چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت کرایه خطوط تاکسی نیز از امروز حداقل ۴۵ درصد و حداکثر ۶۰ درصد افزایش خواهد داشت. البته بر اساس مصوبه شورای شهر به شهرداری تهران اجازه داده می‌شود در مسیر‌های دارای شیب تا سقف ۱۰ درصد به کرایه تاکسی‌های خطی اضافه کند همچنین در ساعات اوج ترافیک نیز تا سقف ۲۵ درصد به کرایه‌ها اضافه خواهد شد و ساعات اوج ترافیک توسط شهرداری تهران سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران مشخص خواهد شد.

افزایش بهای کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی در سال گذشته چقدر بود؟

این در حالی است که بر اساس تصویب اعضای شورای شهر تهران از اول اردیبهشت ۱۴۰۱ نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی ۲۵ درصد افزایش داشت و دو نرخ کرایه تاکسی به دلیل شرایط کرونایی دریافت می‌شد، اما امسال دیگر کرایه دو نرخی وجود ندارد و رانندگان تاکسی موظف به دریافت یک نرخ کرایه و بر پایه ظرفیت ۴ مسافر هستند.همچنین در سال گذشته نیز بهای کرایه تاکسی ۳۵ درصد و بهای مترو ۲۵ درصد افزایش داشت.برگرفته از وب سایت حکومتی آفتاب نیوز

اینرا هم بخوانید

اختصاص بیش از شش هزار میلیارد تومان بودجه برای “اینترنت ملی”!

در بودجه سال بودجه سال ۱۴۰۳ دولت شش هزار میلیارد تومان برای راه اندازی “اینترنت …