آمریکا پنج شرکت ایرانی و خارجی را به‌دلیل تامین قطعات پهپاد برای سپاه تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا دو فرد و پنج شرکت مستقر در امارات، ترکیه، هنگ‌کنگ و ایران را به‌دلیل کمک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای خرید قطعات حساس مورد نیاز برای ساخت پهپاد مورد تحریم قرار داد.

بر اساس گزارش وزارت خزانه‌داری که روز پنج‌شنبه پنجم مهرماه منتشر شد، خانم فان یانگ مدیر شرکت «هنگ‌کنگ هیمارک الکترون مدل» همراه با شرکت یاد شده، همچنین حمیدرضا جان‌قربانی مدیر عامل شرکت «پیشگام الکترونیک صفه» اصفهان به همراه این شرکت در لیست سیاه آمریکا قرار گرفتند.

دو شرکت از ترکیه و یک شرکت مستقر در دوبی نیز وارد فهرست تحریم‌های جدید آمریکا شده‌اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه با اعلام تحریم علیه دو فرد و پنج شرکت یاد شده، آن‌ها را «شبکه تهیه و ارسال قطعات پهپادی به ایران» معرفی کرده و دوباره تهران را به ارسال پهپاد به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین متهم کرد.

وزارت خزانه‌داری در بیانیه خود می‌افزاید این شبکه محموله‌ها و تراکنش‌های مالی را برای حمایت از خرید یک قطعه اساسی مورد استفاده در پهپادهای «شاهد-۱۳۶» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تسهیل کرده است.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی، گفت: پهپادهای ساخت ایران همچنان «ابزاری کلیدی برای روسیه در حملاتش علیه شهروندان و زیرساخت‌های حیاتی اوکراین» است.از رادیو فردا

اینرا هم بخوانید

۴۰۰ هزار نفر متأثر از سیل در استان سیستان و بلوچستان

معین الدین سعیدی نماینده مجلس حکومت از چابهار، در گفت‌وگو با «انتخاب»:بعد از گذشت چند …