احکام وحشیانه زندان و شلاق ‌آتنا دائمی باید فوراً لغو شود!

آتنا دائمی زندانی سیاسی سرشناس، فعال محبوب دفاع از حقوق کودکان و زنان، مجدداً با تشکیل پرونده دیگری از سوی شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اتهامات واهی و نخ‌نمای همیشگی به تحمل ۲ سال زندان و حکم شنیع ۷۴ ضربه شلاق محکوم گردید.
جمهوری اسلامی آتنا دائمی را سه سال و هفت ماه است که به گروگان گرفته است و هنوز وحشت دارد تا فعالین محبوبی چون او آزاد باشند!
پرونده سازی و پاپوش دوزی جمهوری اسلامی به جایی رسیده است که از سر استیصال، وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه را بعنوان شاکی به دادگاه فرمایشی خود بیاورد و حکم صادر کند!
از سال ۹۳ با دستگیری ‌آتنا پرونده سازی شیادانه دم و دستگاه امنیتی علیه او فعالینی که با او هم پرونده بودند شروع شد! او از سال ۹۵ تا کنون در زندانهای جمهوری اسلامی در بدترین شرایط بهداشتی و درمانی با بیماری و مشکلات جسمی بسیار شدید محبوس است.

آتنا دائمی چون کوه ایستاد و همه بساط سرکوب دستگاه قضایی و امنیتی را به چالش کشید. او را درحالی که بشدت بیمار بود و دچار صدمات جسمی شدیدی شده بود از زندان اوین به زندان قرچک تبعید کردند!
یک سال پیش او را با پروند سازی دیگری بر اساس شکایت وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری محکوم کرده بودند.
پروندۀ دیگری علیۀ آتنا دائمی در دادسرای اوین گشودند و در تاریخ ۱۸ خردادماه ۱۳۹۹ به شعبۀ ٢ بازپرسی دادسرای اوین احضار کردند و به اتهام واهی “اخلال در نظم زندان از طریق سر دادن شعار علیه جمهوری اسلامی” متهم کردند که مدت ۲ سال و ۱ ماه به محکومیت او اضافه شد!

آقای مصطفی نیلی وکیل مدافع آتنا دائمی درباره جزئیات حکم صادره می‌گوید: “یک سال حبس برای فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی به علت انتشار نامه‌ای با موضوع اعدام کودکان و یک سال حبس به همراه ۷۴ ضربه شلاق بابت اخلال در نظم عمومی زندان و برگزاری جشن در ایام عزاداری، عنوان حکمی است که در برگه صدور حکم به من ابلاغ شده است”.

آتنا بارها دست به اعتصاب غذا زد! بیانیه داد و از خود شجاعانه دفاع کرد! علیه محاکم جنایتکار قضایی و پرونده سازی و پاپوش دوزی قوه قضائیه و بازجویان دستگاه‌های امنیتی افشاگری کرد وهمین تلاش او را محبوب‌تر از پیش به چهره و سمبل مقاومت و جسارت بدل کرد.
سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ شدید اللحنی از شرایط حبس نامناسب و غیربهداشتی ابراز نگرانی کرد و خواستار آزادی فوری او شد. پییِر آنتونیو پانزری، رئیس کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا، به وضعیت بسیار خطیر او و رفتارهای ظالمانه، غیرانسانی و تحقیرآمیز با او در زندان شهر ری را محکوم نمود.
آتنا دائمی مکرراً اتهامات وارده را از بنیاد بی اساس و ساختگی خواند و به درست همه را پرونده سازی برای انتقامگیری دستگاه‌های امنیتی خواند.

جمهوری اسلامی به خوبی می‌داند با چه طوفانی از اعتراضات و سیع و سراسری روبرو است. می‌داند باید به مصاف جامعه خشمگینی برود که چهل سال است به ضرب بگیر و ببند به خاک سیاه نشانده است اما نتوانسته ساکت کند و به به عقب برگرداند! ‌با تهدید حبس و شلاق آتنا دائمی و ده‌ها فعال و چهره محبوب و سرشناس به خیال واهی می‌خواهد جامعه را مرعوب کند و تا همین جا درمقابل استقامت و جسارت بی مانند آنان مدام شکست خورده است!

ما با تمام توان خود علیه این رفتار بیشرمانه و توحش قرون وسطی‌ جمهوری اسلامی و احکام بیرحمانه آن خواهیم ایستاد! با بسیج وجدانهای بیدار در سراسر جهان همه این بیدادگاه‌ها را بر سرشان خراب خواهیم کرد و جمهوری اسلامی را به عقب نشینی وادار خواهیم کرد. ما ‌آتنا را از چنگال خونین جمهوری اسلامی بیرون خواهیم کشید!
‌آتنا دائمی فوراً و بیدرنگ باید از زندان ‌آزاد شود و تحت مراقبت‌های ویژه درمانی قرار بگیرد. ما از همه نهادها و تشکل‌های مدافع حقوق زندانیان سیاسی می‌خواهیم که با محکوم کردن جمهوری اسلامی مانع اجرای احکام وحشیانه این حکومت فاسد و بیرحم گردند.

  • کمیته مبارزه برای ‌آزادی زندانیان سیاسی
  • نهاد کودکان مقدمند

۱۲ تیرماه ۱۳۹۹ – ۲ جولای ۲۰۲۰

اینرا هم بخوانید

قصاوتم می کنند- شمی صلواتی

بدون اینکه حتی یک چای تلخ و شیرین با من نوشیده باشند… و من بی‌اعتنا …