اختلاس هزاران میلیاردی معاون قالیباف

عصر ایران:پرونده ای بزرگ تر از سلطان سکه و اختلاس 3 هزار میلیاردی معاون قالیباف

“عیسی شریفی” 12 سال مرد در سایه شهرداری تهران بود و بعد از پایان دوران شهرداری رئیس اش، از ایران خارج شد اما با شگردهای خاص اطلاعاتی به کشور برگردانده و بلافاصله دستگیر شد. او بعد از مدتی بازداشت، با قرار وثیقه ای بسیار سنگین آزاد شد و هیچگاه مشخص نشد که کدام شخص، اشخاص یا جریانی این رقم را پرداخته است.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در این باره چنین می گوید: بحثی در مورد فساد در شهرداری مطرح شد که منجر به دستگیری قائم مقام شهردار اسبق شد که بحث بین شهرداری و هلدینگ یاس که یکی از کارگزاری‌های وابسته به برخی نهادهاست، بود. این پرونده بنا به دستور  رهبری از سوی سرلشگر باقری رئیس ستاد کل در حال پیگیری است. تا آنجایی که خبر دارم گروهی در نیروهای مسلح و دادسرای نظامی قوه قضائیه مشغول به بررسی ابعاد این پرونده هستند که به نتایجی نیز رسیدند به گونه‌ای که منجر به دستگیری حدود پنج نفر شد که برخی با وثیقه آزاد و برخی هنوز در زندان هستند.

هاشمی با بیان اینکه موضوع فساد به یک قراردادی فیمابین شهرداری و یاس بر می‌گردد که مربوط به ۱۰ هزار میلیارد تومان تبادلات مالی بود که باید به انواع مختلف در اقتصاد شهری فعال می‌شده است، تصریح کرد: حالا این قرارداد منجر به ایجاد یک پرونده فساد شده که در حال رسیدگی است و از آنجا که رسیدگی از بالا در حال انجام است ما منتظر رسیدگی هستیم اما آنچه که برای ما مهم است اینکه موضوع طلب شهرداری از یاس پیگیری شود. (ایسنا)

محمود میرلوحی، عضو و معاون اجرایی شورای شهر تهران نیز درباره دستگیری شریفی چنین می گوید: این پرونده مفصل است و موضوع بر سر یک یا دو میلیارد نیست بلکه پای هزاران میلیارد تومان در میان است. هزاران میلیارد تومانی که تحت عناوین مختلفی همچون همکاری و وساطت برای تامین منابع قرق شده است.

با این حال، پرونده ای که به قول معاون اجرایی شورای شهر، ابعاد هزاران میلیارد تومانی دارد و به حدی بزرگ و پردامنه است که حتی موجبات ناخشنودی رهبر معظم انقلاب و دستور ایشان برای پیگیری را باعث شده است، در سکوت خبری به سر می برد و حتی اعضای شورای شهر هم نمی دانند که در پس پرده چه می گذرد؛ گو این که نه شریفی نامی آمده و نه شریفی نامی رفته است!

مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران در این باره می گوید: این یکی از عجایب روزگار است. آقای عیسی شریفی، نفر دوم شهرداری تهران که ۱۲ سال در شهرداری مسوولیت داشته است، به مدت طولانی مورد بازجویی و حتی بازداشت قرار می‌گیرد و به اعضای شورای شهر تهران هیچ‌گونه اطلاعی بابت جزییات پرونده‌ی ایشان و اتهاماتی که مطرح بوده، داده نمی‌شود و حتی به افکار عمومی هم هیچ توضیحی داده نمی‌شود. (انصاف نیوز)

اینک سوال جدی این است که آیا آنچه درباره قائم مقام وقت شهرداری تهران گفته می شود درست است؟ آن 5 نفری که در این پرونده دستگیر شدند، چه کسانی هستند؟ اگر واقعاً اختلاس هزاران میلیارد تومانی صورت گرفته است، عدد آنچه از بیت المال به غارت رفته چقدر است و پرونده مجرمان در چه وضعیتی است؟
چرا بعد از این ماجراها، مجلس از تحقیق و تفحص در شهرداری منصرف شد؟

مردم پاسخی برای این سوال ها ندارند ولی همین اندازه می دانند که موضوع آنقدر جدی و گسترده و اسفناک بوده است که متهم را با روش های اطلاعاتی از خارج برگردانده اند و مهم تر این که شخص رهبر معظم انقلاب ورود کرده و دستور رسیدگی داده اند.

اگر می خواهیم با مفاسد اقتصادی مبارزه کنیم، شرط اول آن است که مصلحت اندیشی های خانمانسوز و تعلقات سیاسی کنار گذاشته شود. نکند این پرونده بزرگ و تو در تو، به گونه ای پیش برود که این شائبه شکل بگیرد که قرار نیست با فسادهای افراد منتسب به یک جریان خاص برخورد شود. اگر چنین باوری شکل بگیرد، ضربه آن بر کشور و نظام و انقلاب، بسیار سهمگین تر از هزاران میلیارد تومانی است که در این پرونده مطرح است.

اینرا هم بخوانید

جمهوری اسلامی روز سه شنبه ۷ زندانی را در بیرجند اعدام کرد

«حال‌وش» گزارش داده در پی انتقال ۱۰ زندانی به بند قرنطینه اجرای حکم در زندان …