اخراج هفت استاد دانشگاه در کرمانشاه به اتهام «شرکت در مراسم رقص محلی»

هفت استاد دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، به اتهام «شرکت در مراسم رقص محلی» در حاشیه مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان این دانشکده اخراج شدند.

به گزارش هرانا، علت برکناری این استادان، «رقص کُردی مختلط دانشجویان» و «بدحجابی» در مراسم عنوان شده است.

اخیرا ویدیویی از رقص کردی مختلط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، در جشن فارغ‌التحصیلی شماری از دانشجویان این دانشکده که در ۱۱ خرداد برگزار شده بود، در فضای مجازی منتشر شده است.

روابط عمومی این دانشگاه در پی انتشار این ویدیو، این اقدام را محکوم کرده و از آن به عنوان «شکستن خطوط قرمز» نام برده و مدعی شده که این مراسم بدون مجوز برگزار شده است.

ر همین حال، شورای صنفی دانشکده داروسازی کرمانشاه در بیانیه‌ای رقصیدن این استادان در مراسم یادشده یا حضور آنان در مراسم رقص محلی را رد کرده و می‌گوید که این مراسم مجوز داشته است.

این بیانیه می‌گوید که پس از پایان رسمی مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان، در حالی که استادان از مراسم خارج شدند و جلسه، خصوصی شده بود، دانشجویان در حضور خانواده‌هایشان، مدت کوتاهی به رقص کردی مشغول شدند.

بر اساس اعلام شورای صنفی دانشکده داروسازی کرمانشاه، اخراج استادان این دانشگاه با دستور سیاوش وزیری، معاون آموزشی دانشگاه و با «نیت شخصی» صورت گرفته است.

در بیانیه این شورا خطاب به وزیری گفته شده است: «شما با آگاهی کامل از بی‌گناهی این اساتید و عدم حضور آن‌ها تا پایان مراسم و به دلیل ناکامی در گرفتن پست‌های بالاتر دست به چنین اقدام ناشایستی زده‌اید.»

اینرا هم بخوانید

احضار دوباره محمد حبیبی در رابطه با اعتراض وی به مسمومیت سریالی دانش‌آموزان

احضار دوباره محمد حبیبی در رابطه با اعتراض وی به مسمومیت سریالی دانش‌آموزانhttps://x.com/mhkh58/status/1804841552306483239محمد حبیبی، سخنگوی …