ادامه حملات آمریکا و متحدینش به ١٨هدف حوثی‌ها

در پی چهارمین حمله مشترک آمریکا و نیروهای ائتلاف به موضع حوثی‌ها در یمن ، استرالیا، بحرین، دانمارک، کانادا، هلند، نیوزیلند، بریتانیا و آمریکا بیانیه مشترکی صادر و اعلام کردند که برای دفاع از جان انسان‌ها و جریان آزاد تجارت، تردید نخواهند کرد.

در این بیانیه آمده است: «در پاسخ به حملات مداوم حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری و نیروی دریایی که در دریای سرخ و آبراه‌های اطراف تردد می‌کنند، نیروهای نظامی آمریکا و بریتانیا، با حمایت استرالیا، بحرین، کانادا، دانمارک، هلند و نیوزیلند، دور دیگری از حملات هوایی را علیه چندین هدف در مناطق تحت کنترل حوثی ها در یمن انجام دادند.»

این بیانیه افزوده است که حملات ضروری و متناسب امروز به طور خاص ۱۸ هدف حوثی‌‌ها را در ۸ مکان در یمن مورد هدف قرار داد که شامل انبارهای تسلیحات زیرزمینی، انبارهای موشک، پهپادهای تک حمله، سیستم های دفاع هوایی، رادارها و یک هلیکوپتر بود.

نیروهای ائتلاف در این بیانیه می‌گویند که این حملات در پاسخ به حملات مداوم حوثی‌ها علیه کشتی‌های تجاری و نیروی دریایی صورت گرفته است که نه تنها دریانوردان بین المللی بلکه جان مردم یمن را نیز به خطر انداخته است، از جمله حمله موشکی ۲۲ فوریه که به کشتی جزیره ای تحت مالکیت انگلستان اصابت کرد و یک خدمه را زخمی کرد، حمله موشکی ۱۹ فوریه که تقریباً به کشتی تجارتی دریایی آمریکا در حال تحویل کمک های بشردوستانه به یمن اصابت کرد و حمله موشکی ۱۸ فوریه به کشتی روبی مار تحت مالکیت انگلستان که خدمه را مجبور به ترک کشتی کرد.

در ادامه این بیانیه مشترک آمده است: «بیش از ۴۵ حمله حوثی ها به کشتی‌های تجاری و نیروی دریایی از اواسط نوامبر تاکنون، تهدیدی برای اقتصاد جهانی و همچنین امنیت و ثبات منطقه ای ایجاد کرده و نیازمند پاسخ بین‌المللی است. ائتلاف ما متشکل از کشورهای همسو همچنان متعهد به حفاظت از آزادی ناوبری و تجارت بین المللی و پاسخگو کردن حوثی ها برای حملات غیرقانونی و غیرقابل توجیه آنها به کشتی های تجاری و نیروی دریایی است.»

اعضای ائتلاف در پایان این بیانیه تصریح کردند که هدفشان همچنان کاهش تنش‌ها و بازگرداندن ثبات به دریای سرخ است، اما یک بار دیگر به رهبری حوثی ها هشدار دادند که در برابر تهدیدهای مداوم برای دفاع از جان انسان ها و جریان آزاد تجارت تردید نخواهند کرد.

این چهارمین بار است که نیروهای نظامی آمریکا و بریتانیا از ۱۲ ژانویه به طور مشترک علیه حوثی ها عملیات انجام می دهند. ایالات متحده تقریباً هر روز حملات هوایی برای نابودی اهداف حوثی، از جمله موشک ها و پهپادهای ورودی به سمت کشتی‌ها و همچنین سلاح هایی که آماده پرتاب بودند، انجام داده است.جنگنده های آمریکایی از روی ناو هواپیمابر یو اس اس دوایت دی آیزنهاور که در حال حاضر در دریای سرخ مستقر است، به پرواز درآمدند.رادیو آمریکا


اینرا هم بخوانید

طی دو سال ٨ میلیون نفر به تعداد فقرای کشور اضافه شده است!

روزنامه حکومتی اعتماد:طی دو سال هشت میلیون فقیر به تعداد فقرای کشور اضافه شده است! …