ادعای پوتین: دشمنان اسد برای حملات شیمیایی بیشتری برنامه‌ریزی می‌کنند

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه می‌گوید دشمنان بشار اسد در حال برنامه‌ریزی برای حملات شیمیایی دیگری هستند تا دولت سوریه را بدنام کنند.

آقای پوتین که این ادعا را روز سه‌شنبه ۱۱ آوریل در یک کنفرانس خبری در کرملین مطرح کرد.

برخی مقام‌های غربی روسیه را به آگاهی از حمله شیمیایی نیروهای سوری متهم می‌کنند. با این حال وزرای خارجه گروه ۷ در پایان نشست دو روزه‌شان در ایتالیا برای تشدید تحریم‌های روسیه و سوریه به نتیجه نرسیدند.

همزمان با بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و واشنگتن بر سر سوریه، رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا برای مذاکرات به روسیه سفر کرده است.

وزیر خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرده است که در این سفر بتواند روسیه را قانع کند که ائتلاف این کشور با دولت سوریه، همراه با ایران و حزب‌الله لبنان برای دراز مدت به نفع روسیه نخواهد بود.

آقای تیلرسون، پیش از اینکه عازم مسکو شود در جمع خبرنگاران گفت که “دوران حکومت خانواده اسد در سوریه رو به پایان است.”

در همین حال وزارت بهداشت ترکیه تایید کرده است که در حمله هفته گذشته نیروهای دولتی سوریه، گاز اعصاب سارین به کار رفته است.

مسکو هم اعلام کرده است که تا پایان این هفته مذاکراتی سه‌جانبه با حضور وزرای خارجه سوریه، ایران و روسیه در مسکو برگزار خواهد کرد.این دیدار در پی موشک‌باران پایگاه هوایی سوریه از سوی آمریکا در واکنش به حمله شیمیایی در ادلب صورت می‌گیرد.بی بی سی

اینرا هم بخوانید

کانادا سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد

کانادا سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد. دومینیک لبلانک وزیر امنیت عمومی …