اصرار کادر درمان بر زایمان طبیعی، نوزادم را به کام مرگ کشید!

به گزارش «تابناک»، چهاردهم اسفند ماه سال جاری، مادر بارداری در شهرستان خدابنده استان زنجان برای وضع حمل به بیمارستان امیرالمومنین  شهر قیدار مراجعه کرد و آماده عمل زایمان شد. به رغم اینکه بازه زمانی زایمان این مادر غیر طبیعی طولانی شد و همراهانش اصرار به انجام عمل سزارین داشتند، این اتفاق رخ نداد تا نوزادی که معاینات پیشین سلامتش را اثبات می کرد، در جریان این عمل زایمان فوت کند.

اسناد پزشکی پیش از تولد این نوزاد ـ که به همراه دیگر مستندات پرونده، نزد «تابناک» محفوظ است ـ گویای این است که این نوزاد پیش از عمل زایمان در سلامت کامل بوده و هیچ مشکلی او را تهدید نمی کرده است؛ اما پس از زایمان طبیعی، به دلیل طولانی شدن زایمان و نرسیدن اکسیژن به مغز دچار خفگی شد.

به گفته والدین این نوزاد، آنها برای انجام عمل زایمان ساعت 2 بامداد چهاردهم اسفند به بیمارستان دولتی شهر قیدار مراجعه کردند و به رغم آغاز عمل زایمان طبیعی در همین ساعت، این عمل تا ساعت 14 همان روز ادامه یافت و در این بازه زمانی اصرار همراهان مادر باردار برای انجام عمل سزارین نتیجه نداد؛ اتفاقی که باعث شد در نهایت نوزاد سالم بی عیب این خانواده فوت کند.

پدر این نوزاد نیز در رابطه با اتفاقی که افتاده است، به «تابناک» گفت: من بارها اصرار کردم عمل زایمان همسرم را به شکل سزارین انجام دهند؛ اما کادر درمان قبول نکرد و آنها به من گفتند مشکلی پیش نخواهد آمد. حالا که بچه ام فوت کرده به من می گویند، در اثر طولانی شدن فرایند زایمان، به مغز فرزندت اکسیژن نرسید و فوت کرد.

این پدر داغدیده افزود: بارها تلاش کردم رئیس بیمارستان و پزشک همسرم را ببینم، ولی آنها حاضر به توضیح نشدند. یکی از مسئولان بیمارستان به من گفت اگر همسرت را سزارین می کردیم، ممکن بود برای همسرت مشکلی پیش بیاید.

اسناد و معاینات پیش از انجام وضع حمل این نوزاد که نزد «تابناک» محرمانه می ماند، گویای سلامت کامل نوزاد پیش از تولد است که بر اساس ادعای پدر این نوزاد، اصرار کادر درمانی بر انجام عمل زایمان طبیعی باعث مرگ او شد.

اصرار کادر درمان بر زایمان طبیعی، نوزادم را به کام مرگ کشید!

بنابراین، شاید بتوان گفت بار دیگر سهل انگاری کادر پزشکی در تشخیص صحیح نحوه وضع حمل، یک بار دیگر بلای جان یک نوزاد نورس شد؛ نوزادی که پدر و مادرش با هزاران امید منتظر تولدش بودند و شاید اگر پزشکان در نوع وضع حمل و تولدش تصمیم دیگری گرفته بودند، اکنون سالم بود و مثل همه ما از حق حیات خدادادی اش بهره مند می شد.

گفتنی است، «تابناک» آمادگی دارد برای روشن شدن ابعاد دیگری از ماجرا، توضیحات مسئولان بیمارستان مذکور و تیم پزشکی این عمل پزشکی را منتشر کند.

اینرا هم بخوانید

احکام بیش از ۶۰ سال حبس برای فعالان گیلانی به شعبه اجرای احکام دادسرای رشت ارسال شد

پرونده فعالان مدنی و حقوق زنان گیلان که در مجموع به بیش از ۶۰ سال …