اطلاعیه های کمپین آزادی اسماعیل بخشی: همه باهم بپا خیزیم و اسماعیل بخشی و سپیده قلیان را آزاد کنیم!

اطلاعیه شماره ۴ کمپین آزادی اسماعیل بخشی: از شوش چه خبر، جمعه ٩ آذر ١٣٩٧ تجمع کارگران با خواست آزادی کارگران زندانی!

امروز جمعه از ساعت ۷ کارگران جمع شدند و مسیر را تا فرمانداری شوش با شعار کارگر زندانی آزاد باید گردد حرکت کردند. در مسیر هم مردم به تجمعشان پیوستند. تجمع همچنان با خواستهای مطرح شده و تاکنونی ادامه دارد. در عین حال وکیل همچنان از محل نگهداری علی نجاتی و مجید رعایایی مهمان علی نجاتی که او هم دستگیر شده است ، بی خبر است!
کارگران در حالیکه بنر بزرگی را با عکس اسماعیل بخشی در دست داشتند، عکسهای کوچک بخشی را همه در دست گرفته و فریاد میزدند فورا آزادش کنید!
یک خواست مردم و کارگران هفت تپه و خانواده دستگیر شدگان اینست که محل نگهداری عزیزان آنها مشخص شود و امکان دیدار با خانواده و همچنین امکان ملاقات وکیل با زندانیان، به آنها داده شود.
حکومت اسلامی ایران که در پرونده خونین خود، شکنجه و قتل و اعدام و وادار کردن زندانی به خودکشی را دارد، اکنون در مقابل نگرانی خانواده ها و اعتراضات مردم در ایران و همچنین اعتراضات بین المللی مجبور میشود ، جا خالی داده و بگوید ، اسماعیل بخشی شکنجه نشده است. همین تکذیب نامه ها به زور اعتراضات شما کارگران و مردم آزاده به حکومت شکنجه تحمیل شده است. باید اعتراضات را گسترش دهیم و باعث شویم کارگران زندانی و سپیده قلیان فورا آزاد شوند.
کمپین آزادی اسماعیل بخشی
٩ آذر ١٣٩٧ / ٣٠ نوامبر ٢٠١٨

******

اطلاعیه شماره ٣ کمپین آزادی اسماعیل بخشی: میتینگ در مرکز شهر کلن فردا شنبه اول دسامبر

کلن / تظاهرات در مرکز شهر برای آزادی اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و علی نجاتی

فردا شنبه اول دسامبر در مرکز شهر کلن فریاد دادخواهی کارگران هفت تپه و فولاد، فریاد دفاع از خواستهای برحق کارگران خواهیم بود و با در دست داشتن شعارهای رهبران  کارگری اسماعلیل بخشی و علی نجاتی و خبرنگار آزاده سپیده قلیان را آزاد کنید ، از مردم آلمان خاهیم خواست به دولت آلمان فشار آورده و خواهان اعتراض فوری دولت آلمان به دستگیری و شکنجه اسماعیل بخشی ها شوند.

اسماعیل بخشی، علی نجاتی و سپیده قلیان باید فورا آزاد شوند!

زمان ١ دسامبر شنبه ساعت ١۵

مکان در مقابل در اصلی ایستگاه مرکزی قطار در کلن

کمپین آزادی اسماعیل بخشی

٣٠ نوامبر ٢٠١٨

*******************

اطلاعیه شماره ٢ کمپین آزادی اسماعیل بخشی در پاریس و در کنار برج ایفل، برای آزادی اسماعیل بخشی و سپیده قلیان

دوستان گرامی ، ایرانیان ساکن پاریس و حومه

از طرف کمپین آزادی اسماعیل بخشی روز یکشنبه ساعت ١۴ در کنار برج ایفل خواهیم بود و با انجام سخنرانی و تجمع همبستگی با کارگران هفت تپه و فولاد و برای آزادی بخشی و قلیان، کمپین را ادامه خواهیم داد.

جمهوری اسلامی را باید تحت فشار بیشتری قرار داد تا مجبور شود فورا این دو گروگان را آزاد کند.

کمپین آزادی اسماعیل بخشی

٩ آذر ١٣٩٧ / ٣٠ نوامبر ٢٠١٨

***************

اطاعیه شماره یک
کمپین آزادی اسماعیل بخشی: همه باهم بپا خیزیم و اسماعیل بخشی و سپیده قلیان را آزاد کنیم!

١٢ روز از دستگیری اسماعیل بخشی و سپیده قلیانی خبرنگار دستگیر شده در جریان اعتصابات هفت تپه میگذارد. اخبار حکایت از شکنجه شدید اسماعیل بخشی است و اعتراضات به دستگیری این رهبر لایق کارگری در ایران و در دنیا با شدت و حدت تمام در جریان است.

با گذشت ١٢ روز از زندانی کردن اسماعیل بخشی  اتحادیه های کارگری بین المللی، نمایندگان میلیونها کارگر به این دستگیری اعتراض کرده اند از جمله در این روزهای اخیر کارگران اتحادیه پست کانادا با برگزاری یک میتینگ اعتراضی و با در دست داشتن شعارهایی در دفاع از خواست کارگران هفت تپه خواهان آزادی بخشی و قلیانی شدند.

روز پنج شنبه ٢٩ نوامبر کنفدراسیون س ژ ت نماینده میلیونها کارگر فرانسوی از هفت تپه دفاع کرد و خواهان آزادی رهبر کارگری اسماعیل بخشی شد.

در ایران موجی از همبستگی بسوی کارگران قهرمان هفت تپه و فولاد که بیست و پنجمین روز اعتراضات را پشت سر میگذارند جاری است. بیانیه ها ی سازمانها و احزاب و تشکلهای مدافع حقوق کارگران در ایران و بیانیه وکلا در دفاع از اسماعیل بخشی، و دفاع روزانه صدها نفر در فیس بوک و تویتر و اینستاگرام و .. بیانگر توجه و علاقه عمومی به این مبارزات و رهبران آنها است.

کارگران، دانشجویان،  معلمین و همه مردم ایران با علاقه این مبارزه را پیگیری میکنند و خواهان آزادی فوری بخشی و قلیانی هستند.

روز گذشته دانشجویان دانشگاه هنر در حمایت از نیشکر هفت تپه تجمع کرده و خواهان آزادی فوری بخشی شدند. کانون نویسندگان ایران با انتشار بیانیه ای از کارگران هفت تپه دفاع کرد و امروز در تهران یک میز گرد در بررسی خواستها و اعتصاب هفت تپه با حضور دانشجویان صنعتی شریف شهید بهشتی امام صادق و علوم قضایی برگزارخواهد شد.

لیست همبستگی با هفت تپه دراز است و این خود یک نمونه درخشان از همبستگی مردم ایران با خواستهای برحق کارگران است.

کمپین نجات اسماعیل بخشی ، خود را در کنار همه شما کارگران، همه شما دانشجویان و مردم آزاده در ایران می بیند و خواهد کوشید با تمام قوا برای آزادی فوری اسماعیل بخشی و سپیده قلیان و همه کارگران زندانی فعالیت کند.

ما از همگان میخواهیم به اعتراضات خود شدت بخشیده و کاری کنیم اسماعیل بخشی و سپیده قلیان  فورا آزاد شوند.

کمپین آزادی اسماعیل بخشی

٩ آذر ١٣٩٧ /٣٠ نوامبر ٢٠١٨

 

اینرا هم بخوانید

گسترش تجمعات کارگران رسمی نفت در بهرگانسر، شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری و لاوان. تصاویر

امروز سوم مرداد ماه کارگران رسمی نفت در ادامه اعتراضات یکساله خود در سکوی نفتی …