اعتراض زندانیان به انتقال در زندان مرکزی ارومیه

به گفته رسانه‌های حقوق بشری از روز یک‌شنبه٢١ آذر (١٢ دسامبر) زندانیان محبوس در بند ده زندان مرکزی ارومیه در اعتراض به احتمال انتقال به یک بند فوق‌ امنیتی اعتصاب و از دریافت غذای زندان خودداری کردەاند.

بنابر گزارش شبکه حقوق بشر کردستان در روزهای گذشته رئیس زندان مرکزی ارومیه در جلسه‌ای با زندانیان بند ده کە از زندانیان سیاسی و عقیدتی هستند، اعلام کرده است که بند جدیدی برای نگهداری زندانیان سیاسی و مذهبی ساخته شده و در روزهای آتی به این بند جدید منتقل خواهند شد.

ربین رحمانی از اعضای شورای مدیریتی این شبکه حقوق بشری در این باره به دویچه وله فارسی گفت:  «روز دوشنبه ۲۲ آذر مسئولین زندان مرکزی ارومیه در دومین روز اعتصاب با ۴۵ زندانی سیاسی و مذهبی در بند ده ملاقات کرده و بر انتقال این زندانیان به بند جدید فوق امنیتی اصرار کرده‌اند.»

نگرانی زندانیان سیاسی و مذهبی

به گفته رحمانی زندانیان سیاسی و مدنی در این ملاقات از ادامه اعتصاب خود خبر داده و شرایط حاکم در بند فوق امنیتی جدید را غیرانسانی توصیف کرده‌اند. چون با انتقال زندانیان به این بند، کلیه ارتباطات زندانیان سیاسی و مذهبی با بندهای دیگر قطع خواهد شد. همچنین بند جدید مساحت، خدمات و امکانات کمتری نسبت به بندهای این زندان دارد. و مجهز به دوربین‌های مراقبتی و دستگاه‌های پارازیت است.

وی در ادامه افزود: «این بند در کنار بند کارگری و در محل سابق حمام زندان اصلی زندان در دو طبقه ساخته شده و یک طبقه برای زندانیان دادسرای نظام و طبقه همکف نیز برای زندانیان سیاسی و مذهبی در نظر گرفته شده است. »دویچه وله

اینرا هم بخوانید

دو اتحادیه کارگری در اسپانیا و فرانسه به کمپین بین‌المللی اعتراض علیه حکم اعدام شریفه محمدی پیوستند

در ادامه محکومیت‌های حکم اعدام برای شریفه محمدی، فعال کارگری محبوس در زندان لاکان رشت، …