اعتراض زندانیان واحد ۴ زندان قزلحصار به احکام اعدام و ضرب شتم توسط مزدوران

اعتراض زندانیان سیاسی زندان قزل‌حصار نسبت به خطر اعدام چهار زندانی سیاسی کرد محبوس در زندان اوین، با «یورش» مأموران اطلاعاتی به داخل بند و «ضرب و شتم و شکستن وسایل زندانیان» مواجه شد.

پیام سلمان‌زاده، فرزند رضا سلمان‌زاده، یکی از زندانیان سیاسی در واحد چهار زندان قزل‌حصار، روز یک‌شنبه هشتم بهمن در پیامی اختصاصی که صدای آمریکا به آن دست یافته، شرح داد که «زندانیان سیاسی واحد ۴ زندان قزل‌حصار به خاطر حکم اعدام چهار زندانی سیاسی کرد در زندان اوین اقدام به اعتصاب و دادن شعار در حیاط کردند» و در پی این موضوع، «مأموران حفاظت اطلاعات زندان و مأموران خود وزارت اطلاعات به داخل بند یورش» بردند.

بنا بر این گزارش، مأموران اطلاعات با حمله به زندانیان سیاسی معترض به اعدام، «اقدام به ضرب و شتم، شکستن وسایل زندانیان، و فحاشی» کردند.پیام سلمان‌زاده همچنین گفت که «تا آخرین تماسی که با داخل بند واحد چهار داشتیم»، مأموران «با اسلحه در داخل حیاط ایستاده بودند» و از آن جا به بعد هیچ خبری نداریم و تلفن‌ها را هم قطع کردند.»

همزمان، دو شاهد عینی در زندان قزل‌حصار تأکید کردند که هجوم مأموران حکومتی به واحد ۴ بند ۲۱ سالن دو این زندان، «برای بازرسی بند» و «در پی اعتراض به اعدام‌ها» بود.

رضا محمدحسینی در تماسی از زندان که فایل صوتی آن در اختیار صدای آمریکا قرار گرفته، تأیید کرد که مقامات زندان علاوه بر «فحاشی و تهدید» از زندانیان و واحد ۴ «فیلم‌برداری» کردند و بخشی از وسایل شخصی زندانیان را بردند.

به گفته او، نیروهای حکومتی از جمله «رئیس اندرزگاه، ريسی حفاظت اطلاعات» و افرادی از جمله «قاسم صحرایی، میلادی، و مولوی» هم در این یورش حضور داشتند.

به گفته یک منبع دیگر، و گروهی از نیروهای حکومتی نیز «مسلح» در قسمت «هواخوری» ایستاده بودند و «به بهانه بازرسی» با «شکستن برخی از وسایل» زندانیان، «به دنبال درگیری با زندانیان بودند که این اتفاق ساعت ۱۴ امروز شروع شد.»برگرفته از رادیو آمریکا

اینرا هم بخوانید

پلیس تهران:سه مامور در راستای اجرای طرح “ارتقای امنیت اجتماعی” کشته شدند

به گزارش پلیس تهران، شب گذشته ۳۰ اردیبهشت‌ماه (۱۹ مه) سه پلیس در راستای اجرای …