اعتراض کارگران کاغذسازی «پارس و طبیعت سلولز» در شوش به اخراج ۱۰۰ نفر از همکاران‌شان

صبح امروز کارگران کارخانه کاغذسازی «پارس و طبیعت سلولز» در اعتراض به اخراج ۱۰۰ نفراز همکاران‌ خود مقابل ساختمان فرمانداری شوش تجمع کردند. خبرگزرای حکومتی ایلنا به نقل از یک کارگر معترض نوشته مدیران کارخانه به بهانه کمبود منابع مالی و افزایش هزینه‌های تولید صبح دیروز ۱۰۰ نفر از همکاران را از کار بیکار کردند.

او با بیان اینکه سوابق فعالیت بعضی از کارگران روزمردی بیکار شده به ۱۰ تا ۱۵سال می‌رسد، اظهار کرد: در مجموع این کارخانه بیش از ۴۰۰ کارگر دارد که حدود ۲۳۰ نفر در کارخانه کاغذسازی مشغول کارند. افراد حاضر در تجمع امروز از کارگران شیفت صبح کارخانه کاغذسازی پارس و طبیعت سلولز هستند که به حمایت از ۱۰۰ کارگر اخراجی دست از کار کشیده و خواستار بازگشت به کار همکارانشان شده‌اند.

این کارگر در ادامه اظهار داشت: کارگران نگران‌اند که روند اخراج کارگران ادامه پیدا کند و شاهد اخراج سایر کارگران قراردادی در هفته‌های آینده باشیم.او درباره علت اخراج کارگران گفت: مسئولان کارخانه کاغذسازی پارس و طبیعت سلولز مدعی‌اند شرکت به دلیل ناتوانی در فروش محصولات خود توان مالی کافی برای پرداخت حقوق همه کارگران را ندارد.او در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر کارگران شاغل و بیکار شده این دو کارخانه معوقات مزدی طلبکارند، اظهار داشت: پرداخت دو ماه مزد و دو ماه حق بیمه کارگران به تاخیر افتاده است.

اینرا هم بخوانید

تجمع بخش های مختلف بازنشستگان در کرمانشاه و چند خبر دیگر

اعتراضات هر روزه بخشهای مختلف بازنشستگان در شهرهای مختلف ادامه دارد. امروز هشتم خردادماه در …