اعتراف ائتلاف عربستان به بمباران غیرنظامیان در یمن

یورونیوز:ائتلاف سعودی به هدف قرار دادن غیرنظامیان یمنی در حمله هوایی اخیر اعتراف کرد، اما آن را حاصل یک «اشتباه» و با هدف حمله به یک «هدف مشروع نظامی» توصیف کرد.بر اثر حمله هوایی دیگری به ساختمانی در صنعا، پایتخت یمن، دستکم ۱۴ نفر از جمله شش کودک کشته شدند.

تنها در در حمله‌ای هوایی که روز چهارشنبه گذشته به یک هتل در شمال صنعا صورت گرفت، دستکم ۳۵ نفر کشته شده بودند. ائتلاف نظامی به رهبری عربستان پس از آن حادثه نیز وعده داده بود به جمع آوری اطلاعات در این مورد بپردازد.

حمله هوایی روز جمعه یک روز پس از تظاهرات صدها هزار تَن از هواداران علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق یمن انجام شد. طرفداران علی عبدالله صالح متحد نیروهای حوثی در نبرد با حامیان عبد ربه منصور هادی، جانشین وی هستند.

ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرده بود که از گزارشهای مربوط به این حادثه آگاهی یافته است و پس از بررسی عملیات انجام شده خود در زمان این واقعه، نتیجه را گزارش خواهد کرد.

حمله روز جمعه در حالی رخ داد که بنا به اعلام کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل طی یک هفته اخیر ۴۲ تَن از جمله چند کودک در حمله ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان کشته شده اند. این آمار مربوط به روزهای بین ۱۷ تا ۲۴ اوت (۲۶ مرداد تا دوم شهریور) می شود.

اینرا هم بخوانید

تشکیل پرونده جدید علیه مریم اکبری منفرد برای توقیف اموال وی

وکیل مریم اکبری منفرد، زندانی از تشکیل پرونده جدید علیه موکل خود با درخواست ستاد …