اعتصابات سراسری مدارس پاسخ حملات شیمیایی حکومت

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۳۹۱:اعتصابات سراسری مدارس پاسخ حملات شیمیایی حکومت

حملات جنایتکارانه شیمیایی به مدارس همچنان ادامه دارد و هر روز شمار بیشتری از مدارس مورد حمله قرار میگیرند. این جنایت شنیع و ضد انسانی به خشم و نفرت بیشتر مردم در شهرهای مختلف علیه حکومت کثیف اسلامی دامن زده است. روز گذشته ۲۸ فروردین دانش آموزان در مدارس مختلفی در شهرهای سنندج، سقز، بوکان، دیواندره، ارومیه، گیلانغرب، تبریز، اردبیل، اصفهان، دزفول، خرم آباد، روانسر و ماهدشت کرج هدف این حملات قرار گرفتند و تعدادی از دانش آموزان ناچار به بیمارستان منتقل گردیدند.  در اهواز در روز گذشته والدین دانش آموزان در پی حملات شیمیایی سریالی به مدارس روبروی فرمانداری شهر تجمع کردند. این تجمعات را باید در همه شهر ها برپا کرد.

حملات شیمیایی به مدارس باید سراسری و محکم پاسخ گیرد. برای نجات جان کودکان باید همه مردم وسیعا به میدان بیایند. در این میان معلمان و خانواده های دانش آموزان نقش تعیین کننده ای دارند. بسیار مبرم و ضروری است که در سطح سراسری اعلام اعتصاب کرد و مدارس را تعطیل نمود. باید با تجمعات بزرگ مردمی در برابر مراکز آموزش پرورش و مراکز حکومتی، نظیر آنچه در شاهین شهر شاهدش بودیم، حکومت را در حلقه خشم و اعتراضات گسترده قرار دهیم. باید اعلام کرد که تا وقتی این حملات ادامه یابد مدارس تعطیل خواهد بود و تجمعات اعتراضی با گستردگی ادامه خواهد یافت. میتوان حکومت منفور اسلامی را با موجی از اعتراض به زانو در آورد. این وضعیت مطلقا قابل قبول نیست.

لیستی از مدارسی که در روز گذشته مورد حملات شیمیایی قرار گرفتند عبارتند از: در بوکان مدارس دخترانه راهنمایی فجر،  عصمت و شرف و دبیرستان شاهد ، در ارومیه مدارس دخترانه مولانا در شهرک دانشگاه و شاهد  در محله آبیاری،   در تبریز مدرسه دخترانه آسمان، در اردبیل مدرسه دخترانه بهار، در اصفهان مدرسه دخترانه پارسه، در ماهدشت کرج ، ناحیه چهار کرج و دیگر نواحی این شهر هنرستان دخترانه محمد باقر، و مدارس دخترانه متوسطه اول امام جعفر صادق ، دبستان دخترانه شهید ملک‌زاده  و مدرسه رضوان، در دزفول مدرسه دخترانه ام‌السلمه،  در سقز مدرسه دخترانه شهدای غزه، در گیلانغرب هنرستان دخترانه اندیشه، راهنمایی دخترانه ۱۷ شهریور، دبیرستان دخترانه عصمت و دبیرستان دخترانه خدیجه کبری، در خرم آباد دبیرستان دخترانه بنت‌الهدی،  در روانسرمدرسه راهنمایی دخترانه فرهنگ.

این جنایت ضد انسانی و ضد مردمی بار دیگر تاکید میکند که حکومت اسلامی باید به زیر کشیده شود و سران و دست اندرکارانش به محاکمه کشیده شوند. نابود باد حکومت اسلامی!

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۹ فروردین ۱۴۰۲،  ۱۸ آوریل ۲۰۲۳

اینرا هم بخوانید

حمایت سندیکاهای کارگری چهار کشور اروپا از تجمع همبستگی با کارگران ایران در شهر ژنو سوئیس

شماری از سندیکاها و تشکل های کارگری چهار کشور اروپایی حمایت خود را از تجمع …